Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Yaratıcı Fikirler

Gündelik sorunlara akıllıca çözümler, hayatı kolaylaştıran tasarımlar, zekice düşünülmüş ürünler, kalıpların dışında fikirler.

Bigumigu, Akbank iş birliğiyle yaratıcı fikirleri inceliyor. Teknoloji, endüstriyel tasarım, ürün ve moda tasarımı gibi alanlardan farklı çözümleri sunuyor. Piyasaya sunulmuş veya henüz fon toplama ya da prototip aşamasındaki akıllı projeleri detaylarıyla ele alıyor. 

Hemen hemen her tip insana seslenebilecek bu fikirler arasında akıllı oyuncaklar da yer alıyor, hastaların hayatını kolaylaştıran projeler de, bilişim veya robotik teknolojisini kullanarak üretimi hızlandıran işler de… Alanı ne olursa olsun, Akbank Yaratıcı Fikirler’in amacı alışılmışın dışında bir çözüm sunan, daha önce düşünülmemiş fikirleri tanıtmak. Böylece yaratıcı bakışın hayata nasıl dokunabildiğini vurgulamak.

 

Light Phone 2

Sadece telefon özellikleri sunan bir telefon: Light Phone 2Bilgi için: https://bigumigu.com/haber/sadece-telefon-ozellikleri-sunan-bir-telefon/

Bigumigu paylaştı: 10 Nisan 2018 Salı

Sadece Telefon Özellikleri Sunan Bir Telefon

Light Phone 2; basit ve sade arayüzüyle akıllı telefonların dikkat dağıtıcı yanlarından sizi uzaklaştırıp, sadece iletişim kurmanızı sağlayan işlevsel bir telefon.

· 62
TEKNOLOJİ
Plantone Diversity

İç mekan bitki yetiştiricileri için tasarlanan saksı sistemi: Plantone DiversityBilgi için: https://bigumigu.com/haber/bu-saksi-bitkileriniz-yasasin-diye-ugrasiyor/

Bigumigu paylaştı: 17 Nisan 2018 Salı

Bu Saksı, Bitkileriniz Yaşasın Diye Uğraşıyor!

İç mekan bitki yetiştiricileri için tasarlanmış Plantone Diversity, bitkiler için doğru sulama ve ışığı etkin bir şekilde sunan akıllı bir saksı sistemi.

· 151
TASARIM
Kombuis

Kamp için pratik pişirme seti: KombuisBilgi için: https://bigumigu.com/haber/kamp-icin-pratik-bir-pisirme-seti/

Bigumigu paylaştı: 3 Nisan 2018 Salı

Kamp İçin Pratik Bir Pişirme Seti

Kampçılar ve açık havayı sevenler için tasarlanan Kombuis; ocak, tencere ve tavayı bir arada sunan, kolay taşınabilir ve pratik bir pişirme seti.

· 43
TASARIM
Sense

Atmosferdeki değişkenleri izleyen akıllı cihaz: SenseBilgi için: https://bigumigu.com/haber/sense-ile-havaniz-yerinde/

Bigumigu paylaştı: 5 Nisan 2018 Perşembe

Sense İle Havanız Yerinde

Sense; atmosferdeki değişkenleri izleyerek size ısı, nem, basınç, ışık, gürültü, hareket ve karbondioksit seviyesi hakkında uyarı veren minik ve akıllı bir cihaz.

· 6
TEKNOLOJİ
AquaJet

Dünyanın ilk kanatlı su altı scooter'ı: AquaJetBilgi için: https://bigumigu.com/haber/aquajet-ile-derin-sularda-ucuyormussunuz-gibi/

Bigumigu paylaştı: 29 Mart 2018 Perşembe

AquaJet ile Derin Sularda Uçuyormuşsunuz Gibi

Dünyanın ilk kanatlı su altı scooter’ı AquaJet; kullanım kolaylığı ile herkesin su altını ve dalış keyfini keşfedebilmesine olanak tanıyor.

· 12
TEKNOLOJİ
Flow Hive 2

Arıcılığı kolay hale getiren bir kovan tasarımı: Flow Hive 2Bilgi için: https://bigumigu.com/haber/muslugundan-bal-damlasin/

Bigumigu paylaştı: 28 Mart 2018 Çarşamba

Musluğundan Bal Damlasın

Orijinal tasarımına eklenen yeni özellikleriyle Flow Hive 2, arıcılığı ve bal toplama işini kullanıcı ve arılar için çok kolay hale getiren yenilikçi bir kovan tasarımı.

· 24
TASARIM

REKLAM

Coho

Sırt çantasında taşınabilen katlanabilir kano: CohoBilgi için: https://bigumigu.com/haber/sirt-cantasindaki-kano-keyfi/

Bigumigu paylaştı: 20 Mart 2018 Salı

Sırt Çantasındaki Kano Keyfi

İstediğiniz her yerde kürek keyfi yaşamanızı sağlayan Coho; katlandığında sırt çantasına sığabilen, hafif, dayanıklı ve çok yönlü bir kano/kayak.

· 9
TASARIM
Cyclevision EDGE

Entegre ön ve arka kameralı bisiklet kaskı: Cyclevision EDGEBilgi için: https://bigumigu.com/haber/kafanizin-arkasinda-gozunuz-varmis-gibi-bir-kask/

Bigumigu paylaştı: 21 Mart 2018 Çarşamba

Kafanızın Arkasında Gözünüz Varmış Gibi Bir Kask

Entegre ön ve arka kameralarıyla Cyclevision EDGE, yol boyunca sizin gözünüzünden HD çekim yaparak güvenliğinizi artıran bir bisiklet kaskı.

· 17
TEKNOLOJİ
Mercury

Termostat ayarlı akıllı ceket: MercuryBilgi için: https://bigumigu.com/haber/size-ozel-termostat-ayarli-bir-ceket/

Bigumigu paylaştı: 19 Mart 2018 Pazartesi

Size Özel Termostat Ayarlı Bir Ceket

Mercury; sesle aktive edildiğinde entegre ısıtıcıları sayesinde her hava koşulunda sizi doğru ısıda tutabilen bir mont.

· 7
TASARIM
PLOOTA

Can yeleği yerine can kolyesi: PLOOTABilgi için: https://bigumigu.com/haber/can-yelegi-yerine-can-kolyesi/

Bigumigu paylaştı: 27 Haziran 2018 Çarşamba

Can Yeleği Yerine Can Kolyesi

PLOOTA, can yeleği yerine çok daha küçük ve kullanıcının hareketlerini kısıtlamayan bir alternatif olarak yüzücünün güvenliğini sağlıyor.

· 32
TASARIM
Rite Press

Her defasında kusursuz kahveyi demleyen yenilikçi French press: Rite PressBilgi için: https://bigumigu.com/haber/kolay-temizlenen-yenilikci-bir-french-press/

Bigumigu paylaştı: 28 Şubat 2018 Çarşamba

Kolay Temizlenen Yenilikçi Bir French Press

Rite Press; çıkarılabilir alt haznesi, entegre kum saati ve termometresi ile her defasında kusursuz kahveyi demlemenize izin veren yenilikçi bir French press.

· 14
TASARIM
Blinks

Etkileşimli sekizgenlerden oluşan sosyal oyun: BlinksBilgi için: https://bigumigu.com/haber/hem-etkilesimli-hem-sosyal-oyun/

Bigumigu paylaştı: 27 Şubat 2018 Salı

Hem Etkileşimli, Hem Sosyal Oyun

Etkileşimli sekizgenlerden oluşan bir sosyal oyun olan Blinks; açık kaynak koduyla pek çok farklı oyun yaratılmasına imkan tanıyor.

TEKNOLOJİ
Spire Health Tag

Giysilerinize yapıştırarak kullandığınız; gün boyu nefes, stres, uyku bilgilerinizi analiz eden Spire Health TagBilgi için: https://bigumigu.com/haber/kiyafetlerinize-biraz-akil-verin/

Bigumigu paylaştı: 1 Mart 2018 Perşembe

Kıyafetlerinize Biraz Akıl Verin

Spire Health Tag; giysilerinize yapıştırarak kullandığınız, gün boyu nefes, stres, uyku bilgilerinizi analiz eden yeni nesil bir giyilebilir teknoloji cihazı.

· 15
TEKNOLOJİ
A Cat Thing

Kedilere modüler oyun alanı: A Cat ThingBilgi için: https://bigumigu.com/haber/kediler-icin-lego-gibi-degistirilebilen-oyun-alani/

Bigumigu paylaştı: 11 Nisan 2018 Çarşamba

Kediler İçin LEGO Gibi Değiştirilebilen Oyun Alanı

A Cat Thing, kedilere küçük evlerde geniş ve modüler bir oyun alanı sunuyor.

· 32
TASARIM