Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Üyelik, Kullanım ve Gizlilik Şartları

bigumigu.com, Bigumigu Bilgisayar Reklam Tasarım Danışmanlık Hizmetleri Ltd. Şti.’ne ait, reklam sektörüne ilişkin güncel gelişmelerin paylaşıldığı ve tartışıldığı, içeriği üyeler tarafından oluşturulan platformdur.

Sitemize üye (kayıtlı kullanıcı) olurken veya siteyi ziyaret ederken dikkat etmeniz gereken noktalar ile hak ve yükümlülükler bu belgede belirtilmiştir.

Genel Hükümler

 • bigumigu.com, oluşturduğu veya yer sağladığı içeriğin kanuna uygun olmasına özen göstermekte olup, hukuka aykırı olduğunu düşündüğünüz bir içerik veya bigumigu.com ile ilgili herhangi başka bir sorununuz hakkında [email protected] e-posta adresine bildirimde bulunabilirsiniz. bigumigu.com’da, üyeler (kayıtlı kullanıcılar) tarafından oluşturulan ve herhangi bir incelemeden geçmeksizin doğrudan yayına alınan içeriğin doğru, gerçek veya hukuka uygunluğuna ilişkin olarak bigumigu.com’un hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • bigumigu.com’un içerikte yer alan bağlantı, yönlendirme (link vs.) veya iliştirilmiş içeriğe ilişkin sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu şekilde ulaşılan içeriğin veya sitenin doğruluğu, güvenilirliği gibi konularda hiçbir sorumluluk kabul edilmemektedir.
 • bigumigu.com, Bigumigu Bilgisayar Reklam Tasarım Danışmanlık Hizmetleri Ltd. Şti.’ne ait bir marka olup, ilgili mevzuat gereğince korunmaktadır. bigumigu.com’un marka haklarının tarafınızdan ihlal edilmesi halinde yasal yollara başvurma hakkı saklıdır.
 • bigumigu.com hizmetlerinin yapısını tarafınıza önceden bildirim yapmaksızın zaman zaman değiştirebilir ve/veya hizmetleri veya bazı özelliklerini ücretli yapabilir ya da geçici veya kalıcı olarak sonlandırabilir. Ücretli olarak sunduğu hizmetlerin bedelini de gerekli gördüğü takdirde değiştirebilir.
 • bigumigu.com, sitede yer alan içerik, hizmet, imkan ve sair unsurların yayınının devamlılığına önem vermekle birlikte, yayının ve/veya site üzerinden sunulan hizmetlerin kesintisiz olacağına dair garanti vermemektedir.

Hesabınız

 • bigumigu.com içeriğine, haber, yorum, iş ilanları, fotoğraf, metot, yazı, görsel ve ürün eklemek, diğer üyeler tarafından eklenen içeriğe ilişkin yorum yapmak ve bu içeriğe ilişkin bilgileri kendi hesabınız içerisinde arşivlemek, haberleri puanlamak, paylaşmak, diğer üyelerle mesajlaşmak gibi ve bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla, kayıtlı üyeler için geliştirilecek yeni imkanlardan faydalanmak için siteye üye olmanız gerekmektedir.
 • bigumigu.com’a, ana sayfada bulunan “ÜYE OL” bölümüne girerek, ad, soyad, seçeceğiniz üye adı ve e-posta adresiyle ücretsiz olarak üye olabilirsiniz. Üyeliğinizin tamamlanması için, sisteme kayıt olurken girmiş olduğunuz e-posta adresinin doğru tanımlanmış olması gerekmektedir.
 • bigumigu.com, hesabınızın güvenliği için gereken özeni gösterecektir ancak hesabınıza erişim için kullandığınız bilgilerin ve şifreninizin güvenliği sizin sorumluluğunuzdadır. Şifrenizin üçüncü kişiler tarafından ele geçirilmesi ve üçüncü kişiler tarafından hukuka aykırı içerik sağlanması da dahil her türlü kötü niyetli kullanımından şahsen sorumluluğunuz bulunmakta olup, kötü niyetli kullanımdan kaynaklanan her türlü hukuki ve cezai yükümlülük size aittir.
 • bigumigu.com, verilerininiz korunması adına gerekli önlemleri almakta, verilerinize ilişkin kayıtları yedeklemektedir. Bu önlemlere rağmen verilerinizin herhangi bir nedenle kaybolmasından veya yedekleri alınan kayıtların önceki haline getirilememesinden dolayı bigumigu.com sorumlu tutulamaz. Her ihtimale karşın kendi yedeğinizi almanızı öneririz.
 • bigumigu.com’daki hesabınızı, [email protected] adresine e-posta göndererek kapatmanız mümkün olup, tarafınızdan sunulan içeriğin yayınına devam edilmesine veya yayına son verilmesine karar verme hakkı bigumigu.com’a aittir. Kapatılması için talepte bulunulan hesap kapatıldıktan sonra yeniden aktif hale getirilemez.

Sorumluluklar

 • bigumigu.com’da yayınlanmak üzere sunduğunuz her türlü içeriğin hukuka uygun olması gerekmekte olup, buna ilişkin tüm hukuki ve cezai sorumluluk tarafınıza aittir. Sunduğunuz içeriğin hukuka aykırılık teşkil etmesi halinde, şikayet üzerine söz konusu içerik bigumigu.com tarafından, tarafınıza herhangi bir bildirimde bulunulmaksızın yayından çıkartılabilir.
 • Sitede bulunduğunuz veya siteyi kullandığınız sürece bu metinde yer alan kuralların tamamını, bütün olarak kabul etmektesiniz. Söz konusu kurallara aykırı hareket etmeniz, üye olurken vermiş olduğunuz bilgilerin hatalı veya gerçeğe aykırı olması, kullanım koşullarına aykırı hareket etmeniz, hizmeti kötü niyetli kullandığınızın tespit edilmesi, birden fazla hesap oluşturmanız veya bigumigu.com’un gerekli görmesi halinde, siteyi kullanımınız engellenebilir veya üyeliğiniz gerekçe gösterilmeksizin sona erdirilebilir. bigumigu.com’un ayrıca hukuki yollara başvurma hakkı saklıdır.
 • Site üzerinden diğer üyeler veya sair kişilerle mesaj, eposta gibi yollarla iletişim kurarken hukuka uygun hareket etmeniz, herhangi bir gerçek veya tüzel kişinin kişilik, marka ve mali haklarına aykırı hareket etmemeniz, salt reklam amaçlı veya rahatsız edici (küfür, iftira, hakaret, pornografik içerik vs.) mesaj, içerik, dosya veya başkaca veri göndermemeniz gerekmektedir. Bu ilişkiler nedeniyle oluşan ihtilaflardan, bu ilişkilerden kaynaklanan maddi veya manevi kayıplarından doğrudan ve/veya dolaylı olarak sitenin, site yönetiminin ve çalışanlarının hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır, site üzerinden bağlantı kurduğunuz şahıslarla kurduğunuz şahsi veya ticari ilişkiler ve bunlara ilişkin dolaylı veya doğrudan neticeleri siteyi bağlamamaktadır.
 • bigumigu.com’un, bu Kullanım Koşulları’nda yer alan herhangi bir hakkını ya da koşulunu uygulamaması, bu tür hakkın ya da koşulun muafiyeti olarak varsayılmayacaktır. Bu Kullanım Koşulları’nda yer alan herhangi bir hükmün geçersiz ya da uygulanamaz hale gelmesi durumunda, bu Kullanım Koşulları’nın geri kalan hükümleri tam olarak etkili ve etkin kalacaktır.
 • bigumigu.com’un kullandığı yazılımlar ile ilgili bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu sitede yer alan herhangi bir yazılım sebebi ile kullandığınız yazılım ve donanım unsurlarına herhangi bir zarar gelmesinden dolayı bigumigu.com’un sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • Üye, diğer üyelerin veya ziyaretçilerin siteyi kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı hareketlerde bulunamaz, sunucuları veya veri tabanlarını bozacak veya işlemez hale getirecek hiçbir eylemde bulunamaz.
 • Sitemizin virüs ve sair zararlı içerik barındırmaması için azami gayret sarf edilmekle birlikte, teknik sorun ve diğer nedenlerle bilgisayarınıza virüs geçmesi ihtimali bulunmaktadır. Her ne kadar ortalama bir bilgisayar kullanıcısının aldığı en basit önlemlerden biri olan antivirüs yazılımı kullandığınız varsayılsa bile, yine de zarara uğramanız halinde, uğrayacağınız zararlardan (bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla bilgisayarınızın veya programlarınızın hasar görmesi) dolayı sitemizin sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu nedenlerle sitemizden talepte bulunulamaz.
 • Sitemizde yer alan kullanım koşullarına ilişkin olarak [email protected] adresine göndereceğiniz görüş ve öneriler, her türlü ticari kaygıdan bağımsız olarak özenle incelenmektedir.

Telif Hakları ve Alıntı Sınırı

 • Sitede eriştiğiniz herhangi bir içeriğe ve bu sayfaların tasarımında ve veri tabanı oluşturulmasında kullanılan fikri mülkiyete konu her türlü multimedya içeriğe ilişkin (açıkça telif haklarının devredildiğinin belirtildiği durumlar hariç) olarak yalnızca şahsi kullanım hakkınız vardır.
 • Tüm mali hakları bigumigu.com’a ait olduğu belirtilen içerikler ile tüm fotoğraf, tarif, metot, kod, program, işleyiş ve görsellere ilişkin şahsi kullanımınızın dışında, kopyalama, işleme ve internet başta olmak üzere radyo-televizyon, uydu ve kablo gibi telli veya telsiz yayın yapan kuruluşlar vasıtasıyla veya dijital iletim de dahil, işaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlar ve bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla her türlü araçla içeriği yayınlama izniniz ve/veya hakkınız bulunmamaktadır.
 • bigumigu.com’da yer alan içeriğin alıntılanması, makul sınırlarda kalmak ve kaynak gösterme ve ilgili içeriğe ilişkin sitemize bağlantı vermek kaydıyla mümkündür. Makul sınır, eserin veya sair içeriğin basit bir özetinden ibaret olup, içeriğe vakıf olunması için sitemizin ziyaret edilmesi ihtiyacını ortadan kaldırmayacak düzeyde olmalıdır. Her durumda, sitede yer alan içeriklerden herhangi birinin tamamının alıntılanması yazılı iznimiz olmadıkça, yukarıdaki şartlara uyulsa dahi mümkün değildir. Konuya ilişkin Fikir ve Sanat eserleri Kanunu hükümleri saklıdır.
 • Üye tarafından bigumigu.com’da yayınlanmak üzere sunulan her türlü içeriğin tüm haklarının üyeye ait olduğu veya Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu çerçevesinde üyenin kullanma hakkının bulunduğu kabul edilir. Yayın hakkına sahip olmadığınız içerik bakımından, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’ndaki usule uygun ve atıfta bulunmak şartıyla içerik sağlamanız gerekmekte olup, aksi halde bigumigu.com’un uğrayabileceği tüm zararı tazmin etmek zorunda kalabilirsiniz.
 • Üye bigumigu.com’da yayınlanmak üzere sunduğu her türlü içeriğe ilişkin olarak, içeriğe ilişkin telif haklarını bigumigu.com’a geri dönülmez olarak devretmekte, coğrafi sınır olmaksızın tüm dünyada geçerli, süresiz ve bedelsiz tam lisans hakkı vermektedir. Bu lisans, çoğaltma, radyo-televizyon, uydu ve kablo gibi telli veya telsiz yayın yapan kuruluşlar vasıtasıyla veya dijital iletim de dahil olmak üzere işaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlar dahil olmak üzere her türlü araçla yayınlama, çoğaltma ve işleme hakları dahil olmak ancak bunlarla kısıtlı kalmamak kaydıyla tüm mali hakları kapsamaktadır.

Gizlilik Koşulları

 • Sitemizde yer alan servislerin kullanımı için bizimle doğrudan veya dolaylı olarak bazı bilgi ve veriler paylaşmaktasınız. Bu bilgiler siteye kayıt olurken verdiğiniz kişisel bilgiler (isim, eposta adresi gibi) veya siteyi kullanımınız esnasında topladığımız bilgilerdir. (IP, cihaz, konum ve tarayıcı bilgileri, gezinti ve etkileşim içeriği, tarih ve bağlantı süresi gibi veriler)Bilgi ve verilerinizi saklama konusunda azami özeni göstermekteyiz. Bununla birlikte, verilerinizin yer aldığı sisteme izinsiz girilmesi, sistemin işleyişinin bozulması veya değiştirilmesi suretiyle bilgilerinizin kontrolümüz dışında elde edilmesi, değiştirilmesi veya silinmesi halinde sorumluluğumuz bulunmamaktadır.
 • Bilgilerinizin kullanım şekilleri
  Bilgi ve verileriniz; sitenin ve hesabınızın işleyişinin sağlanması, sizinle iletişim kurulması, site ve hizmetlerin geliştirilmesi, istatistiki veriler oluşturulması, analizler yapılması gibi amaçlarla kullanılabilir. Bu bilgiler ayrı ayrı kullanılabileceği gibi, ilişiklendirilerek de kullanılabilir, profiller oluşturulabilir.Kişisel bilgileriniz, onayınız veya yasal zorunluluklar olmadığı müddetçe üçüncü kişilerle paylaşılmayacaktır. İletişim adresleriniz üçüncü kişilerle paylaşılmaksızın tarafımızca size reklam, tanıtım, bildiri, duyuru gönderilebilir veya gönderilmesine aracılık edilebilir.

  Elde edilecek bilgi ve veriler ile bunlar kullanılarak elde edilecek istatistik ve benzeri sonuçlar anonimliğiniz korunmak kaydıyla üçüncü kişilerle paylaşılabilecektir.

  Elde edilen bilgi ve verileri dilediğimiz sürece saklayabiliriz ancak sürekli saklanacağına ilişkin bir taahhüdümüz de bulunmamaktadır. IP bilgileri ise yasal yükümlülük nedeniyle 6(altı) ay süreyle saklanmaktadır.

 • Çerezler ve Diğer Yöntemler
  Sitede bulunduğunuz süre boyunca “cookie” olarak da adlandırılan çerezlerin veya benzer iz sürme verilerinin kullandığınız browser (internet tarayıcı) aracılığıyla bilgisayarınıza yerleştirilmesi veya farklı şekillerde bilgi toplanması söz konusu olabilir. Bu yöntemle istatistiki bazı bilgiler toplanır ve bunlar hizmetlerimizi geliştirmek amacıyla kullanılır.
 • Diğer Siteler
  Sitede, size gönderilecek epostalarda veya reklamlarda yer alan linklerde ulaşacağınız sitelerin ve içeriklerinin doğruluğuna, erişilebilirliğine veya güvenilirliğine ilişkin bir taahhüdümüz bulunmamaktadır. Linkler aracılığıyla erişeceğiniz sitelerin içeriklerine ilişkin sorumluluğumuz bulunmamaktadır. Erişeceğiniz sitenin gizlilik politikası da farklı olabilir.
 • Gizlilik Politikasının Değiştirilmesi
  Gizlilik koşulları Siteye yeni özellikler eklendikçe veya kullanıcılarımızdan yeni öneriler geldikçe önceden herhangi bir bildirimde bulunulmadan değiştirilebilir. Bu nedenle sitemizi ziyaretlerinizde gizlilik şartlarını yeniden gözden geçirmenizi öneririz.Sitenin üyelik, kullanım ve gizlilik koşullarını önceden bildirim olmaksızın değiştirme hakkı mevcut olduğundan bu sayfayı sıklıkla incelemenizi tavsiye ederiz.

(Bu sayfa en son 01/05/2015 tarihinde güncellenmiştir.)