Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Hakkımızda

Bigumigu’ya Hoşgeldiniz!

Biz Aygül ve Yalçın, Bigumigu’yu 2005’te reklam, tasarım ve teknoloji konularında en taze ve ilham verici haberleri okuyucularımıza ulaştırmak için kurduk. Kuruluşumuzu takip eden yıllarda Blog Ödülleri, Altın Örümcek gibi yarışmalarda ödüller kazandık, her yıl daha da büyüdük.

Bigumigu bugün Türkiye’nin en popüler bağımsız reklam, tasarım ve teknoloji platformu. Sadece internette haber araştırmakla kalmayıp, SXSW, Cannes Lions, Web Summit, Rise, LeWeb, Milano Tasarım Haftası, uluslararası otomobil fuarları gibi dünyanın farklı yerlerinde gerçekleşen önemli dijital inovasyon ve yaratıcılık etkinliklerini de yerinden aktaran, trend raporları yayınlayan bir medya organıyız. SXSW Interactive‘i 2012’den beri düzenli olarak Türkiye’de en kapsamlı aktaran yayınız. 2015’ten beri dünyanın en önemli yaratıcılık festivali Cannes Lions Festival of Creativity‘nin, 2013’ten beri de Türkiye’de reklam ve pazarlama sektörünün en önemli etkinliği olan Kristal Elma Festivali‘nin medya sponsoruyuz. Türkiye’de yaratıcı sektörün başarılı işlerini özenle seçip yazıyor ve bu işlerin hem Türkiye’de, hem de dünyada duyulmalarına destek oluyoruz.

İçeriklerimizde önceliğimiz her zaman en ilgi çekici ve ilham verici konular. Okuyucularımıza olan sorumluluğumuz bizim için hala ilk günkü gibi önemli. Yazılarımızın yanında video içeriklerimizle de hedef kitlemiz için her mecraya uygun formatlarda ilham verici içerikler üretiyoruz. Bir dakikalık Yaratıcı Fikirler serimiz, Haftanın Trendleri özetlerimiz ve tabii ki festival özetlerimiz gibi.

Haberlerimizde her zaman referans gösteriyoruz, mümkünse önceki Bigumigu yazılarında benzer konular işlendiyse bu çapraz bağlantıları hatırlatıyoruz. Böylece düzenli takipçilerimiz için trenderi tespit edip, onları gelişimini de saptayan bir mecra olabiliyoruz.

Sosyal paylaşım, cinsiyet eşitliği, LGBTi hakları, iklim krizi, hayvan hakları gibi konulara öncelikli olarak yer vermeye çalışıyor ve bu konuları kendi sosyal sorumluluk başlıklarımız olarak görüyoruz.

Bigumigu’yu hangi kanaldan takip ederseniz edin, her gün yeniden şaşırmanız, ilham almanız ve yaratıcılığınızı kullanmak üzere heveslenip harekete geçmeniz için çalışıyoruz.

Bize, her türlü sorunuz için [email protected] adresinden ulaşabilirsiniz.

Basın bültenlerinizi ve haber olarak değerlendirilmesini istediğiniz işlerinizi [email protected]‘a gönderebilirsiniz.

İş ilanları ile ilgili bilgi için [email protected]‘a yazabilirsiniz.

Bigumigu’da reklam vermek ve içerik projeleri gerçekleştirmek için [email protected] adresine yazabilirsiniz.