Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Yaratıcı Fikirler

Gündelik sorunlara akıllıca çözümler, hayatı kolaylaştıran tasarımlar, zekice düşünülmüş ürünler, kalıpların dışında fikirler.

Bigumigu, Akbank iş birliğiyle yaratıcı fikirleri inceliyor. Teknoloji, endüstriyel tasarım, ürün ve moda tasarımı gibi alanlardan farklı çözümleri sunuyor. Piyasaya sunulmuş veya henüz fon toplama ya da prototip aşamasındaki akıllı projeleri detaylarıyla ele alıyor. 

Hemen hemen her tip insana seslenebilecek bu fikirler arasında akıllı oyuncaklar da yer alıyor, hastaların hayatını kolaylaştıran projeler de, bilişim veya robotik teknolojisini kullanarak üretimi hızlandıran işler de… Alanı ne olursa olsun, Akbank Yaratıcı Fikirler’in amacı alışılmışın dışında bir çözüm sunan, daha önce düşünülmemiş fikirleri tanıtmak. Böylece yaratıcı bakışın hayata nasıl dokunabildiğini vurgulamak.

 

e-skin

Elektronik Deri: e-skinDetaylar: https://bigumigu.com/haber/dijital-dunyayi-vucut-hareketleri-kontrol-etsin-e-skin/

Bigumigu paylaştı: 21 Ocak 2019 Pazartesi

Dijital Dünyayı Vücut Hareketleri Kontrol Etsin: e-skin

Sensörlü elektronik deri e-skin, kendinizi kaptıracağınız bir sanal gerçeklik, artırılmış gerçeklik ve karma gerçeklik deneyimi sunuyor.

TEKNOLOJİ
Cubiio

Cep Boy Lazer Kazıma Cihazı: CubiioDetaylar: https://bigumigu.com/haber/cep-boy-lazer-kazima-cihazi-cubiio/

Bigumigu paylaştı: 22 Ocak 2019 Salı

Cep Boy Lazer Kazıma Cihazı

Muherz’in tasarladığı Cubiio, maker’ların ve tasarımcıların dilediği yerde lazerle kazıma işlemi yapmasını sağlayan portatif bir masaüstü lazer kazıma cihazı.

· 19
TEKNOLOJİ
Unicorn Scooter

Çocuğunuzla Binebileceğiniz Elektrikli Scooter: Unicorn ScooterDetaylar: https://bigumigu.com/haber/unicorn-scooter-cocugunuzu-veya-esyalarinizi-yaniniza-alabileceginiz-elektrikli-scooter/

Bigumigu paylaştı: 8 Ocak 2019 Salı

Çocuğunuzu veya Eşyalarınızı Yanınıza Alabileceğiniz Elektrikli Scooter

Unicorn Scooter, sevdiklerinizi ya da ihtiyacınız olan eşyaları yanınıza alabileceğiniz bir kişisel ulaşım aracı olarak şehir içinde işlerinizi kolaylaştırıyor.

· 7
GENEL
Photo Wake-Up

Şipşak 3 Boyutlu Animasyon Projesi: Photo Wake-UpDetaylar: https://bigumigu.com/haber/photo-wake-up-2-boyutlu-gorseller-sipsak-3-boyutlu-animasyona-donusuyor/

Bigumigu paylaştı: 8 Şubat 2019 Cuma

2 Boyutlu Görseller Şipşak 3 Boyutlu Animasyona Dönüşüyor

Washington Üniversitesi’nden ve Facebook’tan araştırmacılar, 2B figürleri 3B animasyon karakterlere dönüştüren Photo Wake-Up projesi üzerinde çalışıyor.

· 14
TEKNOLOJİ
Ghostkube

Hareketli Heykeller İnşa Edebileceğiniz Küp Sistemi: GhostkubeDetaylar: https://bigumigu.com/haber/hareketli-heykeller-insa-edebileceginiz-kup-sistemi-ghostkube/

Bigumigu paylaştı: 8 Ocak 2019 Salı

Hareketli Heykeller İnşa Edebileceğiniz Küp Sistemi: GHOSTKUBE

Erik Åberg’in tasarladığı hareketli küp sistemi GHOSTKUBE, hareket eden yapılar inşa etmenize imkan tanıyor.

· 8
TASARIM
Bose Frames

Hem Kulaklık Hem Güneş Gözlüğü: Bose FramesBilgi için: https://bigumigu.com/haber/bose-frames-hem-gunes-gozlugu-hem-kulaklik/

Bigumigu paylaştı: 26 Mart 2019 Salı

Bose Frames: Hem Güneş Gözlüğü Hem Kulaklık

Bose’in yeni ürünü Frames hem güneş gözlüğü hem de bir kulaklık olarak; müzik dinleme, arama yapma ve sesli artırılmış gerçeklik özelliği sunuyor.

· 7
TEKNOLOJİ
Umbrella Here

Şemsiyenizi Paylaşmanın Akıllı Yolu: Umbrella HereDetaylar: https://bigumigu.com/haber/semsiyenizi-baskalariyla-paylasmanin-akilli-yolu-umbrella-here/

Bigumigu paylaştı: 24 Aralık 2018 Pazartesi

Şemsiyenizi Başkalarıyla Paylaşmanın Akıllı Yolu: Umbrella Here

Umbrella Here, ucuna yerleştirdiğiniz ışık sayesinde yağmur yağarken şemsiyenizi diğerleriyle paylaşmaya hazır olduğunuz sinyali veriyor.

· 19
TEKNOLOJİ
Vrailler

Cep boyutunda braille baskı kiti: VraillerDetaylar: https://bigumigu.com/haber/kendin-yap-braille-baski-kiti-vrailler/

Bigumigu paylaştı: 24 Aralık 2018 Pazartesi

Kendin Yap Braille Baskı Kiti: Vrailler

Cep boyutunda baskı kiti Vrailler, Braille kullanımını yaygınlaştırarak görme engelli bireylerin yaşamını kolaylaştırmayı hedefliyor.

· 9
TASARIM
Pigzbe

Çocuklara finans eğitimi veren oyun: PigzbeDetaylar: https://bigumigu.com/haber/cocuklara-finans-egitimi-vermenin-sevimli-yolu-pigzbe/

Bigumigu paylaştı: 24 Aralık 2018 Pazartesi

Çocuklara Finans Eğitimi Vermenin Sevimli Yolu: Pigzbe

Pigzbe çocuklara nasıl tasarruf edileceğini, bütçenin nasıl kontrol edilebileceğini ve parayı nasıl yöneteceklerini öğreten bir oyun.

REKLAM
Glo Polyphonic Whale

Meditatif Ambiyans Sesleri Üreten Enstrüman: Glo Polyphonic Whale Detaylar: https://bigumigu.com/haber/glo-polyphonic-whale-meditatif-ambiyans-sesleri-ureten-enstruman/

Bigumigu paylaştı: 28 Aralık 2018 Cuma

Glo Polyphonic Whale: Meditatif Ambiyans Sesleri Üreten Enstrüman

Phonicbloom, müzikal devrimi sıradan sesleri sıra dışı biçimde duymamızı sağlayan Glo Polyphonic Whale projesiyle Kickstarter’da desteklerini bekliyor.

· 14
TASARIM
OrCam MyMe

Yapay Zekalı Üçüncü Göz: OrCam MyMeDetaylar: https://bigumigu.com/haber/yapay-zekali-ucuncu-goz-orcam-myme/

Bigumigu paylaştı: 16 Aralık 2018 Pazar

Yapay Zekalı Üçüncü Göz: OrCam MyMe

Üçüncü göz olarak çalışan yapay zekalı OrCam MyMe, yeni tanıştığınız kişilerin yüzünü hatırlatırken, hayatınızı planlamanızı sağlıyor.

REKLAM
TiKA

Modüler Tasarım Kiti: TiKADetaylar: https://bigumigu.com/haber/moduler-tasarim-kiti-tika/

Bigumigu paylaştı: 16 Aralık 2018 Pazar

Modüler Tasarım Kiti: TiKA

Tika; oyun oynama, öğrenme, tasarım ve prototip hazırlama olanakları sunan modüler bir tasarım kiti olarak yetişkinlerin yaratıcılığını tetikliyor.

· 11
TASARIM
Nera

3B Baskı Elektrikli Motosiklet: NeraDetaylar: https://bigumigu.com/haber/3b-baski-elektrikli-motosiklet-nera/

Bigumigu paylaştı: 11 Aralık 2018 Salı

3B Baskı Elektrikli Motosiklet

BigRep, tasarım araştırmaları kapsamında ürettiği Nera’yı “dünyanın ilk 3B baskı elektrikli motosikleti” olarak tanıttı.

· 21
TEKNOLOJİ
reTyre ONE

Fermuarlı Bisiklet Lastik Sistemi: reTyre ONEDetaylar: https://bigumigu.com/haber/retyre-one-fermuarli-lastik-sistemiyle-bisikletler-arazi-kosullarina-aninda-uyum-sagliyor/

Bigumigu paylaştı: 12 Aralık 2018 Çarşamba

Fermuarlı Lastik Sistemiyle Bisikletler Arazi Koşullarına Anında Uyum Sağlıyor

reTyre, bisiklet lastiğini birkaç saniyede hava ve yol koşullarına uygun hale getiren reTyre ONE adlı yeni bir lastik sistemi sunuyor.

· 126
TASARIM