Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Yaratıcı Fikirler

Gündelik sorunlara akıllıca çözümler, hayatı kolaylaştıran tasarımlar, zekice düşünülmüş ürünler, kalıpların dışında fikirler.

Bigumigu, Akbank iş birliğiyle yaratıcı fikirleri inceliyor. Teknoloji, endüstriyel tasarım, ürün ve moda tasarımı gibi alanlardan farklı çözümleri sunuyor. Piyasaya sunulmuş veya henüz fon toplama ya da prototip aşamasındaki akıllı projeleri detaylarıyla ele alıyor. 

Hemen hemen her tip insana seslenebilecek bu fikirler arasında akıllı oyuncaklar da yer alıyor, hastaların hayatını kolaylaştıran projeler de, bilişim veya robotik teknolojisini kullanarak üretimi hızlandıran işler de… Alanı ne olursa olsun, Akbank Yaratıcı Fikirler’in amacı alışılmışın dışında bir çözüm sunan, daha önce düşünülmemiş fikirleri tanıtmak. Böylece yaratıcı bakışın hayata nasıl dokunabildiğini vurgulamak.

 

Vrailler

Cep boyutunda braille baskı kiti: VraillerDetaylar: https://bigumigu.com/haber/kendin-yap-braille-baski-kiti-vrailler/

Bigumigu paylaştı: 24 Aralık 2018 Pazartesi

Kendin Yap Braille Baskı Kiti: Vrailler

Cep boyutunda baskı kiti Vrailler, Braille kullanımını yaygınlaştırarak görme engelli bireylerin yaşamını kolaylaştırmayı hedefliyor.

· 9
TASARIM
Pigzbe

Çocuklara finans eğitimi veren oyun: PigzbeDetaylar: https://bigumigu.com/haber/cocuklara-finans-egitimi-vermenin-sevimli-yolu-pigzbe/

Bigumigu paylaştı: 24 Aralık 2018 Pazartesi

Çocuklara Finans Eğitimi Vermenin Sevimli Yolu: Pigzbe

Pigzbe çocuklara nasıl tasarruf edileceğini, bütçenin nasıl kontrol edilebileceğini ve parayı nasıl yöneteceklerini öğreten bir oyun.

REKLAM
Glo Polyphonic Whale

Meditatif Ambiyans Sesleri Üreten Enstrüman: Glo Polyphonic Whale Detaylar: https://bigumigu.com/haber/glo-polyphonic-whale-meditatif-ambiyans-sesleri-ureten-enstruman/

Bigumigu paylaştı: 28 Aralık 2018 Cuma

Glo Polyphonic Whale: Meditatif Ambiyans Sesleri Üreten Enstrüman

Phonicbloom, müzikal devrimi sıradan sesleri sıra dışı biçimde duymamızı sağlayan Glo Polyphonic Whale projesiyle Kickstarter’da desteklerini bekliyor.

· 14
TASARIM
OrCam MyMe

Yapay Zekalı Üçüncü Göz: OrCam MyMeDetaylar: https://bigumigu.com/haber/yapay-zekali-ucuncu-goz-orcam-myme/

Bigumigu paylaştı: 16 Aralık 2018 Pazar

Yapay Zekalı Üçüncü Göz: OrCam MyMe

Üçüncü göz olarak çalışan yapay zekalı OrCam MyMe, yeni tanıştığınız kişilerin yüzünü hatırlatırken, hayatınızı planlamanızı sağlıyor.

REKLAM
TiKA

Modüler Tasarım Kiti: TiKADetaylar: https://bigumigu.com/haber/moduler-tasarim-kiti-tika/

Bigumigu paylaştı: 16 Aralık 2018 Pazar

Modüler Tasarım Kiti: TiKA

Tika; oyun oynama, öğrenme, tasarım ve prototip hazırlama olanakları sunan modüler bir tasarım kiti olarak yetişkinlerin yaratıcılığını tetikliyor.

· 11
TASARIM
Nera

3B Baskı Elektrikli Motosiklet: NeraDetaylar: https://bigumigu.com/haber/3b-baski-elektrikli-motosiklet-nera/

Bigumigu paylaştı: 11 Aralık 2018 Salı

3B Baskı Elektrikli Motosiklet

BigRep, tasarım araştırmaları kapsamında ürettiği Nera’yı “dünyanın ilk 3B baskı elektrikli motosikleti” olarak tanıttı.

· 21
TEKNOLOJİ

REKLAM

reTyre ONE

Fermuarlı Bisiklet Lastik Sistemi: reTyre ONEDetaylar: https://bigumigu.com/haber/retyre-one-fermuarli-lastik-sistemiyle-bisikletler-arazi-kosullarina-aninda-uyum-sagliyor/

Bigumigu paylaştı: 12 Aralık 2018 Çarşamba

Fermuarlı Lastik Sistemiyle Bisikletler Arazi Koşullarına Anında Uyum Sağlıyor

reTyre, bisiklet lastiğini birkaç saniyede hava ve yol koşullarına uygun hale getiren reTyre ONE adlı yeni bir lastik sistemi sunuyor.

· 126
TASARIM
Real Racer

Sürücü Koltuğunda Hissettiren Otomobil Yarışı: Real RacerDetaylar: https://bigumigu.com/haber/real-racer-surucu-koltugunda-hissettiren-uzaktan-kumandali-otomobil-yarisi/

Bigumigu paylaştı: 29 Kasım 2018 Perşembe

Real Racer: Sürücü Koltuğunda Hissettiren Uzaktan Kumandalı Otomobil Yarışı

Kobotix’in tasarladığı Real Racer ile kullanıcılar; içine akıllı telefonlarını yerleştirdikleri gözlükle yarışıyor ve yolu uzaktan kumandalı yarış otomobilinin sürücü koltuğundaymış gibi görebiliyorlar.

· 13
TEKNOLOJİ
Solstice

Kinetik Saat SolsticeDetaylar: https://bigumigu.com/haber/kinetik-saat-solstice-zamana-sanat-katiyor/

Bigumigu paylaştı: 19 Kasım 2018 Pazartesi

Kinetik Saat Solstice Zamana Sanat Katıyor

Gün boyunca açılıp kapanarak şekil değiştiren kinetik saat Solstice, zamanı insanı rahatlatacak bir şekilde göstermeyi amaçlıyor.

· 26
TASARIM
MagiMask

Yüksek Çözünürlüklü Artırılmış Gerçeklik: MagiMaskDetaylar: https://bigumigu.com/haber/magimask-dusuk-fiyata-yuksek-cozunurluklu-artirilmis-gerceklik-deneyimi-sunuyor/

Bigumigu paylaştı: 19 Kasım 2018 Pazartesi

MagiMask Düşük Fiyata Yüksek Çözünürlüklü Artırılmış Gerçeklik Deneyimi Sunuyor

MagiMask, eşsiz optik özelliğiyle ve MagiTools adlı fiziksel takip araçlarıyla piyasadaki pahalı artırılmış gerçeklik cihazlarına alternatif, hesaplı bir artırılmış gerçeklik deneyimi sunuyor.

· 6
TEKNOLOJİ
Royole FlexPai

Katlanır Telefon Royole FlexPaiDetaylar: https://bigumigu.com/haber/katlanir-telefon-royole-flexpai-on-siparisle-satista/

Bigumigu paylaştı: 29 Kasım 2018 Perşembe

Katlanır Telefon Royole FlexPai Ön Siparişle Satışta

Ticari anlamda dünyanın ilk katlanır telefonu olan Royole FlexPai, önümüzdeki ay sınırlı sayıda piyasaya sürülecek ve yalnızca Çin’de kullanılabilecek.

TEKNOLOJİ
iMicro

Akıllı Telefon Mikroskobu: iMicroDetaylar: https://bigumigu.com/haber/800-kat-yakinlastiran-akilli-telefon-mikroskobu-imicro/

Bigumigu paylaştı: 5 Kasım 2018 Pazartesi

800 Kat Yakınlaştıran Akıllı Telefon Mikroskobu: iMicro

Akıllı telefonla çalışan iMicro Fingertip Microscope, herkese mikro dünyanın ve mikroskobik fotoğrafçılığın kapılarını açıyor.

· 33
TEKNOLOJİ
Nybble

Robotik Kedi NybbleDetaylar: https://bigumigu.com/haber/robotik-kedi-nybble/

Bigumigu paylaştı: 5 Kasım 2018 Pazartesi

Robotik Kedi Nybble

Nybble, gövdesini monte ederek ve sonra da kodlayarak ruhunu kendinizin üfleyebileceği açık kaynak kodlu robotik bir kedi olarak eğlenirken kendinizi geliştirebilme imkanı sunuyor.

· 10
TEKNOLOJİ