Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Bu Minimalist Eser Aslında Bir Kanepe

Bu Minimalist Eser Aslında Bir Kanepe

Mousarris'in imzasını taşıyan Summit Sofa; modüler bir kanepeyi minimalist bir sanat eseri gibi gizleyen çok amaçlı bir tasarım.

Mobilyalar evde yer kaplayan nesneler ve böylesi büyük nesnelerin birden fazla işleve sahip olması oldukça avantajlı bir durum. Hem kanepe hem de çocuklar için oyun evi olarak işlev gören Magnus, çalışma kapsülüne dönüşen kanepe L20 bu anlamda dikkat çekici işlerdendi. Kediler için oyun alanı işlevi gören çalışma masası Ascend Desk ve aynı yaklaşımla tasarlanan yatak Gatrimonial da can dostlarımızı düşünen hoş tasarımlardı. Kullanılmadığı zamanlarda duvar dekoruna dönüşerek yerden tasarruf ettiren şu sandalyeleri de anmadan geçmeyelim. İşte Summit Sofa da benzer yaklaşımla tasarlanan bir modüler mobilya.

Summit Sofa, mıknatıslı yastıklardan ve manyetik panodan oluşuyor

Küçük yaşam alanlarına talebin arttığı bir dönemde tasarımcılar, çok fazla yer kaplamadan ferah hissettirebilecek çok yönlü ve modüler mobilya ürünleriyle karşımıza çıkıyor. Kıbrıs merkezli bir iç mekan tasarım şirketi olan Mousarris’in Summit Sofa‘sı, bu eğilime sanatı ve fonksiyonel mobilyayı tek bir tasarımda birleştirerek yanıt veriyor.

 

Çift amaçlı kanepe Summit Sofa, farklı kanepe konfigürasyonları oluşturmak için birbirine bağlanabilen mıknatıslı ve kavisli yastıklardan oluşuyor. Bir diğer parça da, yastıkları birleştirip minimalist duvar resmi oluşturmak için kullanılan ana manyetik pano. Kıvrımlı yastık modülleri, manyetik taban üzerinde bir yapbozun parçaları gibi birbirine tutunuyor. Kullanıcı ihtiyaç duyduğu kadar minderi manyetik tabandan çıkarabiliyor ve sayısız konfigürasyon oluşturmak için modülleri birbirine bağlayabiliyor.

Pratik mobilyalar, estetik açıdan en güzeli olmayabiliyor. Bu durumda da işlevsellik için göz zevkimizden ödün vermek zorunda kalabiliyoruz. Mousarris, Summit Sofa ile yerden tasarruf etmek için estetikten ödün vermek zorunda olmadığımızı vurguluyor. Yastıklar manyetik panoya yerleştirildiğinde minimalist bir sanat eseri görüntüsü alıyor.

Görsel: Mousarris