Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Star Wars Heykellerine Dönüşen Louis Vuitton Çantalar

Star Wars Heykellerine Dönüşen Louis Vuitton Çantalar

ABD’li ileri dönüşüm sanatçısı Gabriel Dishaw, Louis Vuitton’un ikonik monogram desenli çantalarını büyüleyici Star Wars heykellerine dönüştürüyor.

Tasarımlarında daima mevcut olan malzemeleri en yaratıcı şekilde kullanan ve buna “ileri dönüşüm tasarımı” adını veren Gabriel Dishaw, artık kullanılamayacak durumda olan Louis Vuitton çanta ve valizleri kullanarak tematik heykel serisi Star Wars Serisi’ni yarattı.

İkonik tasarıma bir saygı duruşu

Daha önce eski daktilolardan ve çeşitli mekanik aletlerden faydalanarak birçok farklı temada heykeller tasarlayan sanatçı, hem sıkı bir Star Wars hem de Louis Vuitton hayranı oluşundan yola çıkarak bu göz alıcı seriye imza atmaya karar vermiş. Tasarımlarında yalnızca LV’nun monogram desenli kumaşlarını değil aynı zamanda markaya ait ikonik göstergelerden olan altın rengi düğmeleri, çantalardan çıkan telleri ve sap, fermuar, perçin gibi çeşitli metal elementleri de kullanıyor.

Mandalorian filminden The Armorer, Captain Phasma, Mandalorian, Darth Vader ve hatta R2-D2 ve AT-AT Walker karakterlerine ait heykelleri çalışan Dishaw, daha önce de Louis Vuitton çanta materyallerini kullanarak, içinde Iron Man, Pokemon, Mickey Mouse, Power Rangers ve Squid Game gibi yapımlara ait heykeller barındıran özel bir Louis Vuitton serisine de imza atmıştı.

İleri dönüşüm sanatçısı Gabriel Dishaw’ın eserleri kendi resmi web sitesi üzerinden, özellikle Star Wars ve Louis Vuitton koleksiyonerleri için satışa sunuluyor.

Bu yaratıcı sanatçıyı, eserlerini ve hikayesini daha yakından tanımak isteyenler için de şu videoyu bırakalım:

 

Görsel: Gabrieldishaw.com