Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Farklı Yüzeylere Baskı Yapabilen Mini El Yazıcısı

Farklı Yüzeylere Baskı Yapabilen Mini El Yazıcısı

EVEBOT'un tasarladığı taşınabilir yazıcı PrintPods ile insan cildi de dahil olmak üzere her türlü yüzeye baskı yapabilmek mümkün.

Kumsala, duvarlara, çimlere ve hatta insan cildine baskı yapabilen çok farklı yeteneklere sahip yazıcılarla karşılaşıyoruz son yıllarda. Çinli teknoloji girişimi EVEBOT’un imzasını taşıyan PrintPods da birden fazla yüzeye baskı yapabilen portatif bir yazıcı olarak radarımıza takılanlardan.

PrintPods ile ister geçici dövme ister kalıcı tişört deseni bas

PrintPods; insan cildi, metal, ağaç, kağıt, yaprak, kumaş, taş, plastik, deri, cam dahil olmak üzere aklınıza gelebilecek pek çok yüzeye çıktı alabiliyor. Telefon kılıfına, bilgisayar kasasına ya da kahve kupasına bu yazıcıyla baskı yapmak mümkün. Örneklerde de görüldüğü üzere kullanıcı sıradan yazıcılardakinin aksine düz bir yüzeye mahkum değil.

Bu şirin mi şirin el tipi yazıcı, 26 mm’lik bir baskı alanına sahip. Kullanıcı bir düğmeye dokunarak üç farklı mürekkep türü arasından seçim yapabiliyor. Gelişmiş kasnak sensörü sayesinde kullanıcının hareketlerini algılayıp ve yanıt verebiliyor. Sıradan yazıcılara göre daha hızlı, daha doğru ve daha kolay baskı imkanı sunuyor.

EVEBOT yazıcıda %100 cilt dostu mürekkep kullandığını belirtmiş. Suda çözünebilen ve tahrişe neden olmayan bir geçici dövme mürekkebi bu ve sadece cilt üzerine yapılan baskıda kullanılıyor. Tişörtünüze çıktı almak istediğinizde yıkandığında çıkmayan bir mürekkep tercih edebiliyorsunuz. Ayrıca sadece UV ışık altında görünür olan görünmez mürekkep de kullanılabiliyor.

Basılacak deseni ya da yazıyı PrintPods mobil uygulamasıyla seçilebiliyor. Kullanıcı dilerse bu uygulamaya kendi tasarımını yükleyip onu da istediği yüzeye basabiliyor. Örneğin şirket logonuzu bu uygulamaya yükleyip promosyon malzemeleri hazırlamanız mümkün.

Bu ay Kickstarter’da fonlanmaya başlayan PrintPods, büyük bir heyecanla karşılanmış ve hedeflediği 10.000 dolarlık fonu kısa sürede aşmış. Kampanyanın bitmesine daha 17 gün var ama şimdiden 145.000 doları aşmış durumda.

Görsel: Kickstarter