Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

WGSN ve Coloro’ya Göre 2024 için Yılın Rengi: Apricot Crush

WGSN ve Coloro’ya Göre 2024 için Yılın Rengi: Apricot Crush

WGSN ve Coloro 2024 yılı için şimdiden tahminde bulunarak "Yılın Rengi'nin “Apricot Crush” olacağını duyurdu.

Tüketici ve tasarım trendlerini analiz eden WGSN ve yenilikçi renk sistemi şirketi Coloro, yılın rengini açıklarken “2024” yılına vurgu yaptı ve Apricot Crush’ın 2024’ün trend rengi olacağını duyurdu. Renk tahminlerinin zamanlaması konusunda son derece iddialı olan ikili, 2023’ün rengini de 2020 yılında açıklamıştı. Bu açıklamada, 2023’ün renginin Digital Lavender olacağı belirtilmişti.

Apricot Crush, hem iç hem de dış mekanlara olumlu bir enerji getirecek

Apricot Crush onarıcı, canlandırıcı ve enerji verici nitelikleri nedeniyle tercih edilmiş. Tüketiciler geleceğe dair belirsizliklerle ve olumsuz duygularla boğuşurken bu rengin dengeleyici olacağı düşünülüyor. Ayrıca şirketler, bu rengin vitamin ve antioksidan bakımından zengin olan narenciye ve kayısı gibi meyvelerin besleyici özelliklerini akla getirdiğine inanıyor.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

WGSN (@wgsn)’in paylaştığı bir gönderi

Apricot Crush’ın (Coloro 024-65-27), 2023-24 sonbahar/kış sezonunda piyasaya hakim olacağı öngörülüyor. Dolayısıyla podyumlarda, iç mekanlarda, güzellik ürünlerinde, parfümlerde, cilt bakımında ve hatta saç renginde de sıkça tercih edilmesi bekleniyor. Ayrıca sağlık ve zindelik odaklı tüketici teknolojisi ürünlerinde de bu renk ağırlık kazanacak.

WGSN’nin renk stratejisti Clare Smith de bu renk hakkında şu açıklamaları yapmış: “Canlandırıcı, ruh halini iyileştiren ve vitamin dengeleyen tonlar; insanların yaşamlarına kök salmış kişisel bakım ritüelleriyle uyumludur. Bu tonlar, zihni ve bedeni beslemenin önemine işaret eder.”

Smith’e göre Apricot Crush renk grubu, şimdiden küçük adımlarla etkisini göstermeye başlamış. Stine Goya’nın 2022 Sonbahar defilesi, Valentino’nun Sonbahar couture koleksiyonu ve en son JW Anderson’ın İlkbahar 2023 sunumu da dahil olmak üzere önemli podyum şovlarında bu rengin görüldüğünü belirtmiş.

Görsel: WGSN