Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı
Video Oyunu Silahıyla Polis Aracı Patlatma Şakası

Video Oyunu Silahıyla Polis Aracı Patlatma Şakası

Whoisthebaldguy, çevrimiçi Warframe oyununun tanıtımı için oyun içerisindeki Opticor silahının modelini New York sokaklarına taşıdı.

Digital Extremes’in popüler çevrimiçi oyunu Warframe oyunun tanıtımı için bir proje hazırlandı. WholsTheBaldGuy ajans ve viral pazarlama şirketinin üç ay süren çalışma, prototip, hazırlama ve test aşamalarından sonra Warframe tanıtımı için oyunun silahlarından biri olan Opticor’un bir modeli hazırlandı. Katılımcılar New York sokaklarında kurulan set üzerinde model silah ile birlikte fotoğraf çektirdi. Sadece silah ile fotoğraf çekinmek isteyen katılımcılar beklemedikleri bir sürprizle karşılaştı.

Opticor silahı ateş ediyor

Opticor ile poz veren katılımcıların fotoğraflarını çeken kişi silahı tutanlara farklı açılarda poz vermesini istiyor ve en sonunda silahı polis arabasına doğrultmalarını söylüyor. Fotoğrafçı katılımcıları tetiğe basmaması konusunda uyarmasının ardından da katılıcıların korktuğu, şaşırdığı ve bazen de çok eğlendiği anlar yaşanıyor.

A2ZFX imalat şirketi tarafından yaratılan özel tasarım silah uzaktan kumandayla senkronize bir şekilde patlıyor. Silahın geri tepme efektinin ardından silahın doğrultulmuş olduğu polis arabası ve çevresi bir anda dağılıyor. Polis arabasının ortadan ikiye ayrılması ve posta kutusunun patlaması da uzaktan kumanda ile tetikle beraber senkronize bir şekilde çalışıyor. Patlamanın ardından katılıcıların ifadeleri yerleştirilen gizli kameralar vasıtasıyla kayıt altına alınıyor ve patlama anında fotoğrafları çekiliyor.

Her patlamadan sonra sahne yeniden kuruldu

Patlama basınçlı hava kullanılarak gerçekleştirildi ve herhangi bir tehlike oluşturmamak için önlemler alındı. WholsTheBaldGuy kurucusu ve yaratıcı direktörü Michael Krivicka her sahnenin tekrardan kurulması için ekibin yaklaşık olarak 15 dakika çalıştığını söyledi. Setin tekrar hazırlanması için geçen sürede caddeden yeni insanlar geçtiği için katılımcılar ne olduğundan tamamen habersiz bir şekilde etkinliğe katılmış oldular. Krivicka, insanların aklını başından alacak büyük ve etkili bir proje hazırlamak istediklerini ajanslarının misyonunun bu ve benzeri projeler üzerinde olacağını ifade etti. Ayrıca yeni ajanslarının oyun sektöründeki ilk büyük projesini Warframe için hazırladıklarını da ekledi.

Künye

Müşteri: Digital Extremes- Warframe
Advertising Agency: Whoisthebaldguy, New York
Creative Director: Michael Krivicka
Photographer: Stan Chan
Director of Photography: Nathan Lynch

Görsel: Youtube