Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı
Sony’nin Giyilebilir Kliması Satışa Sunuldu

Sony’nin Giyilebilir Kliması Satışa Sunuldu

Sony'nin geçtiğimiz yıl fonladığı ilk portatif giyilebilir kliması Reon Pocket yaklaşık 130 dolarlık fiyatı ile satışa sunuldu.

Yaz mevsimi ile birlikte sıcağın etkisi de günden güne artmaya başladı. Her yıl olduğu gibi bu yıl da bu sıcaklara karşı alternatif serinleme yolları aranıyor. Serin ve rahat bir gün geçirmek için klima en net çözüm. Evdeyken restorandayken veya mağazadayken klimaya ulaşma imkanı oluyor. Ancak dışardayken bu durum söz konusu değil. Geçtiğimiz yıl haberini yazdığımız Sony Reon Pocket tam da bu noktada portatif bir çözüm sunuyor.

Giyilebilir klima fanı sayesinde sıcağı vücuttan dışarı yolluyor

Sony’nin cihazı Tokyo’daki 2020 Yaz Olimpiyatları sırasında piyasaya sürmeyi planladığını söylemiştik. Ancak yaz sıcaklarının iyiden iyiye kendini hissettirmesi ve pandemi nedeniyle 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nın ertelenmesinden ötürü marka portatif klimasını daha erken piyasaya sürmeye karar verdi.

Kıyafete yerleştirilebilen portatif klima akıllı telefon üzerinden kontrol edilebiliyor. Termoelektrik soğutma ile donatılan cihaz, kullanıcının vücudunu 13 derece kadar serinletebiliyor. Reon Pocket yazın kullanıldığı gibi kışın da kullanılabiliyor ve vücut sıcaklığına 8 dereceye kadar ek sıcaklık sağlayabiliyor.

Reon Pocket yaklaşık 130 dolara satın alınabiliyor

85 gram ağırlığındaki Reon Pocket USB-C portu ile şarj edilebiliyor. Bir pil süresinde kullanım koşullarına göre yaklaşık 2 ila 4 saat boyunca çalışıyor. Pilin tam dolumu ise 2,5 saatte tamamlanıyor.  Reon Pocket üzerinde yer alan sıcaklık ve hareket sensörleri iOS ve Android uygulamaları aracılığıyla kontrol edilebiliyor. Otomatik ve manuel ayarlama yapılabiliyor.

Reon Pocket piyasaya çıkmış olsa da ürün şu anda sınırlı bir pazarda satılıyor. Sony, Japon pazarına odaklanmış gibi gözüküyor. Bununla birlikte portatif klima markanın internet sitesinden satın alınabiliyor. Sony Reon Pocket boynun arkasında cebi olan özel bir atletle birlikte yaklaşık 130 dolara (14 080 Japon Yeni) satışa sunuldu.

Görsel: reon pocket sony