BYD ATTO 3
Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı
Elektronik Eşyalarla ve Spor Malzemeleriyle Yapılan Çılgın Yemek Tarifleri

Elektronik Eşyalarla ve Spor Malzemeleriyle Yapılan Çılgın Yemek Tarifleri

Youtuber omozoc, beklenmedik malzemeleri yemek malzemesi gibi kullanarak stop-motion yemek tarifleri paylaşıyor.

Yemek kültürünü yaratıcı bir yaklaşımla yeniden yorumlamak sanatıların ve tasarımcıların sık sık başvurduğu bir yöntem. Ece Zeber’in sıcacık çizgilerle anlattığı çorba tarifleri, Burcu ve Anıl Aydın çiftinin minyatür ölçülerle yemek pişirdiği Mini Türk Mutfağı, Lukas Vojir’in plastik dokulu dijital yiyecekleri ve Rachel Ryle’nin illüstrasyonlarla yarattığı stop-motion yemek tarifleri bunun en güzel örnekleriydi. YouTuber omozoc da beklenmedik malzemeleri yemek malzemesi gibi kullanarak ilginç tarifler paylaşıyor.

omozoc

Sıra dışı yemeklerle stop-motion omozoc evreni

omozoc, yemek tarifleri için hem mutfağın içinden hem de dışından alışık olmadığımız malzemeler ve araçlar kullanıyor. Videolarında bir beyzbol eldiveni sosisli sandviç ekmeğine, bir bilgisayar faresi yumurtaya, fotokopi makinesi ise tavaya dönüşebiliyor. Bir takım elbise ve bir iPhone’dan suşi yapabiliyor kendisi. Omozoc CGI veya Photoshop kullanmıyor. Yemek tarifllerinden binlerce görüntü alıp bunları derliyor. Elbette görüntülerle uyumlu bir dizi ses efekti de ekliyor. Ortaya da ilginç stop-motion videolar çıkıyor.

omozoc

900 bini aşkın takipçisiyle kendisi tam bir fenomen. YouTube kanalının yanı sıra yakın zamanda açtığı Instagram’ı ve Twitter’ı üzerinden de paylaşımlarını takip edebilirsiniz.

Görsel: YouTube