Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı
Havada Durdu Şahitleri Var

Havada Durdu Şahitleri Var

Belki sizi Ay'a uçurmuyoruz ama Moon'u sizlere takdim ediyoruz. Moon, havada durabilen akıllı bir kamera.

Siz kameranızı hala üstünüzde ya da elinizde mi taşıyorsunuz? O zaman biraz gündemden uzak kalmışsınız. Çünkü yeni nesil kameralar artık birçok özellik barındırıyor. AirSelfie gibi uçabiliyor, kişileri DJI Phantom 4 gibi tin tin takip edebiliyor, Google Clips gibi kendi kendine doğru anı yakalayabiliyor.

Indiegogo’da fonlanan Moon isimli kamera da farklı bir kamera. Moon, havada durabiliyor ve havadayken 360° çekim yapabiliyor. Son iki senedir hayatımıza hızla giren  havada süzülme ise Moon’un tek bahsedeceğimiz özelliği değil. Onu diğer kameralardan farklı kılan daha birçok güzel özelliği var.

Çok Akıllı Olan Kamera Evdeki Gözünüz Olacak

Moon kablosuz şarj özelliği ile havada durmayı sağlıyor. Moon, gece ve gündüz özelliği ile çekim kalitesini hep korumayı amaçlarken ayrıca ses yönünü algılama teknolojisi ile ses çıkardığınız müddetçe size dönebiliyor. Yani diyelim ki evinizde başka bir odada tıkırtı duydunuz, Moon da orada. Hemen sese dönüp ya video ya da anlık fotoğraf kaydı alıyor. Hatta ses veri tabanında kayıtlıysa tanıyor. Çok akıllı bir kamera yani.

Amazon, Apple, Google, Samsung gibi markaların ürettiği akıllı ev teknolojileriyle de uyumlu Moon. Siz yokken de evinizi sizin yerinize izlemeye devam ediyor. Ve uzun süre evden uzakta kalacaksanız komut vererek ışıkları açıp kapamasını da sağlayabilirsiniz, tabii eviniz de akıllıysa çünkü kolları yok. Ama kedinizi ya da köpeğinizi istediğiniz zaman izleyebilirsiniz Moon kullanırsanız. Ayrıca Moon sıcaklık, karbondioksit, ışık ve nem gibi değerleri de ölçebiliyor. Ve evdeki diğer IoT (nesnelerin interneti) teknolojisine sahip ürünlerle de eski ya da teknoloji demeden iletişim kurabiliyor. Ücretsiz bulut sistemi ile de 7/24 aldığı kayıtları sizin için hafızasında tutuyor.

Sadece evinizi izlemiyorsunuz ya da eve dair özellikleri yok Moon’un. Bu pek bir akıllı kamera aynı zamanda çok kaliteli video görüşmeleri yapmanızı sağlıyor. Hem de sadece tek bir arkadaşınızla değil, tüm arkadaşlarınızla konferans özelliğinden faydalanarak aynı anda konuşabiliyorsunuz.
Tescilli bir teknolojisi olan Moon ile evinizi dünyanın her yerinden takip edebilirsiniz. Tabii tek bir şartı var, internetinizin olması lazım. Daha bir ay olmasına rağmen hedefledikleri paranın neredeyse iki katına ulaşmış durumdalar.

Görsel: Moon by 1-Ring