Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Elvis Presley Taklitçileri Apple’ın Grup FaceTime Reklamında Bir Araya Geldi

Elvis Presley Taklitçileri Apple’ın Grup FaceTime Reklamında Bir Araya Geldi

iPhone XR ve iPhone XS modellerine yer verilen reklam filminde, dünyanın farklı noktalarından Elvis Presley taklitçileri Grup FaceTime görüşmesinde bir araya gelerek aynı şarkıyı seslendirdi.

Apple, iOS 12 işletim sistemini ilk tanıttığında, kullanıcıların önemli güncellemelerle karşı karşıya kalacağının sinyallerini verdi. Fakat sonrasında da bazı özellikleri erteleme kararı aldı. Bunların içinde en önemli olanı ise FaceTime’ın toplu görüntülü görüşme özelliğine kavuşacak olması oldu. Erteleme kararı verilen bu özellik, sonrasında iOS 12.1 güncellemesi ile kullanıma sunuldu.

iPhone, iPad ve iPod touch cihazlarda 32 katılımcıya kadar destek veren Grup FaceTime özelliği için Apple tarafından oluşturulan yeni reklam kampanyasında, dünyanın farklı yerlerinden Elvis’i taklit eden hayranlarını bir araya geliyor.

Elvis Presley’nin kariyerinin farklı dönemleri bir arada

iPhone XR ve iPhone XS modellerine yer verilen reklam filminde, Elvis Presley’nin müzik hayatına başladığı ilk dönemlerden; kariyerinin ışıltılı Las Vegas dönemlerine dair farklı zamanlara ait sahneler bulunuyor. Ayrıca Elvis Presley’nin 1961 yılında yayınlanan Something for Everybody albümünde yer alan There Is Always Me şarkısı da, reklam filminde bulunan Elvis karakterleri tarafından seslendiriliyor.

A Little Company başlığı ile YouTube üzerinden paylaşılan reklam filminde, Grup FaceTime özelliğine dikkat çekiliyor. Dünyanın farklı noktalarında yer alan Elvis taklitçileri, şarkı söylemeye başladığı anda FaceTime oturumunda ön plana çıkıyor. Bu sayede reklam filmi içerisinde hoş bir geçiş uyumu yakalanırken, izleyenleri rahatsız etmeden Grup FaceTime’ın bu özelliğine vurgu yapılıyor.

Görsel: YouTube