Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Dünyaya Snapchat Filtreleriyle Bakmak

Dünyaya Snapchat Filtreleriyle Bakmak

Swift Creatives, Snapchat filtrelerini günlük yaşama taşıyıp keyifli zaman geçirmek isteyenler için Snap Goggles adlı bir gözlük tasarladı.

Dijital dünyanın efektleri günlük yaşamınızın bir parçası olsun ister miydiniz? Emin Demirci’nin Rimpski adlı tasarımı, yüz haritalama ve projeksiyon teknolojisini kullanarak kullanıcının yüzüne istediği dijital efekti uyguluyordu. Daha analog bir deneyim sunan ve kullanıcının dış dünyaya filtre uygulayabildiği saykodelik gözlük MOOD’u da anmadan geçemeyeceğim. Sıradaki sihirli gözlüğümüz ise Snap Goggles.

Snap Goggles hiçbir şeyi kaydetmiyor

Danimarka merkezli tasarım stüdyosu Swift Creatives’in geliştirdiği Snap Goggles, dünyanın bir çift Snapchat efektli gözlükle daha iyi görüneceğini düşünenlere hitap ediyor. Bu gözlükle tıpkı dijital ortamdaki gibi fiziksel dünyaya da komik filtreler uygulamak mümkün. Snap Goggles, en yeni artırılmış gerçeklik teknolojisini en popüler Snapchat filtreleriyle birleştiriyor.

Gözlüklerin görünümü de oldukça çağdaş ve şık. Bu görünümle kullanıcının eğlence odaklı deneyimini tamamlıyor. Çerçevenin içine yerleştirilmiş kamerası da açıkça açıkça dışarıdan görünüyor. Snap Goggles’ı ayırt edici ve kolayca tanınabilir bir ürün haline getirmek için böyle bir tasarım uygulanmış. Snapchat’ten farklı olarak bu gözlükle yakaladığınız AR deneyimi hiçbir şekilde kaydedilmiyor. Görüntüler, gözlüğü takan kişi tarafından yalnızca gerçek zamanlı olarak görülebiliyor.

Görsel: Swift Creatives