Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Bu Gemiye Michelin Yıldızı Aranıyor

Bu Gemiye Michelin Yıldızı Aranıyor

Gemi şirketi DFDS, Kopenhag-Oslo arası günlük tur yapan gemilerindeki yeni restoranlarına Michelin yıldızı kazandırmaya çalışıyor ve bunu bir internet dizisiyle aktarıyor.

Gemi turu yapan DFDS Seaways, kendilerini seçenlere leziz yemekler vadeden bir şirket. Kopenhag ve Oslo arasındaki günlük turlar yapan Crown ve Pearl isimli gemilerindeki restoranlarında uzunca bir süredir kaliteli, gurme yemek algısını pekiştirmek için çalışıyor. Bu konuda 2016 yılından beri reklam çalışmaları yürüten şirket, algıda gözle görülür bir artış sağlamayı da başarmış. Şimdi ise daha da hırslı bir kampanya ile DFDS, Michelin yıldızı kazanmaya gözünü dikti.

Ünlü Şef Søren Westh ile Mutfakta Değişiklikler

DFDS Danimarka‘nın Crown ve Pearl gemilerindeki yeni restoranları için yaratıcı ajans MUST tarafından hazırlanan “Sjø” isimli proje, bu restoranlara Michelin kalitesi getirmeyi vadediyor. Henüz Michelin yıldızı kazanmamış olan restoranın 2019 sonuna kadar buna hak kazanabilmesi için de pek çok adım atılıyor. Dünyaca ünlü Noma ve El Bulli restoranlarında çalışmış ünlü şef ve mutfak danışmanı Søren Westh‘i transfer eden ve gemilerinin mutfağını yeniden düzenleyen DFDS, Michelin rehberince ön görülen standartlara ulaşmak için menüsünü de değiştirdi. 

Koşulların zorlu olduğunu anlatan Søren Westh, iki gemideki iki restoranda 14 günlük nöbetlerle çalışan 4 ekip olduğunu aktarıyor. Ekiplere eğitim verilmesi gerektiğini de belirten Søren Westh, su üzerinde olmanın da işi zorlaştırdığını söylerken güçlü mutfak deneyimleri yaratmada koşulların önemine de dikkat çekiyor.

michelin_dfds seaways_must_the journey towards the star_danimarka_bigumigu_ michelin_dfds seaways_must_the journey towards the star_danimarka_bigumigu_5 michelin_dfds seaways_must_the journey towards the star_danimarka_bigumigu_ michelin_dfds seaways_must_the journey towards the star_danimarka_bigumigu_5

Michelin’e Giden Yolu Anlatan Dizi

Tüm bu atılımları ve şef Søren Westh’in Michelin yıldızlı restoranlardan deneyimli mufak yöneticisi Christian Mortensen ile birlikte markayı dönüştürme çabalarını insanlara anlatmak için de bir belgesel hazırlandı. Danimarkalı ödüllü yönetmen Fabian Wullenweber tarafından çekilen belgesel, internet üzerinde bölüm bölüm yayınlanıyor.

Dizide ekibin ve şefin karşılaştıkları zorluklar, aşmak zorunda oldukları sorunlara yer veriliyor. Dizi, format olarak mutfak üzerine yapılmış reality şovlara benziyor. Bu anlamda, izlenirliği oldukça yüksek. Tüm bu çabanın sonunda Michelin yıldızına ulaşıp ulaşılamayacağı sorusu ise merak duygusunu artırıyor. Şu an için 6 bölüm yayınlanmış durumda.

Künye:

Reklamveren: DFDS
Reklam Ajansı: MUST

Görsel: MUST basın bülteni