Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı
ATÖLYE’nin Deneyim ve Bilgileri Kitaplaştı: Reflections

ATÖLYE’nin Deneyim ve Bilgileri Kitaplaştı: Reflections

ATÖLYE edindiği tüm deneyimi bir araya getirdiği ilk basılı yayını “Reflections” adı ile yayınladı.

bomontiada’da kendine yer bulan ATÖLYE, kurulduğu 2013 yılından bu yana bakış açısını, özenle bir araya getirdiği komünitesinin arkasındaki düşünceyle birleştiriyor. Hayata geçirdiği projeleri, düzenlediği etkinlikleri, programları ve içgörülerini her zaman paylaşıma açıyor. Şimdi de ATÖLYE edindiği tüm deneyimi bir araya getirdiği ilk basılı çalışmasını “Reflections” adı ile yayınladı.

ATÖLYE Bildiklerini Sizinle Paylaşıyor

Reflections, ATÖLYE’nin geçtiğimiz 5 yıldaki tüm faaliyet ve projelerine ayrıntılı bir şekilde yer verirken, kurumun değerlerini, içgörülerini, yaklaşımını ve geleceğe dair düşüncelerini de bir araya getiriyor. Kitap, “Strategic Design Studio” ve “Creative Hub” bölümleri ile ATÖLYE’nin bu iki farklı elementini ve bunların bir araya gelerek nasıl özgün bir yapı oluşturduğunu ayrıntılı bir şekilde anlatıyor. “Strategic Design Studio” bölümünde, tasarım stüdyosunun çalışma alanları ve yapısı, tasarıma dair bakış açısı ve bugüne kadar gerçekleştirilen projelerden bir seçki yer alıyor. “Creative Hub” bölümündeyse ATÖLYE’nin yaratıcı platformunun iskeletini oluşturan komünite, etkinlikler ve Prototipleme Lab içeriklerine yer veriliyor.

Ayrıca kitabın “Trends” bölümünde de önümüzdeki dönemde öne çıkacak trendlere ve o trendlere dair öngörülere yer veriliyor. Bu bölümde teknoloji, yetenek yönetimi, iş dünyasının geleceği ve bireysel davranışlarımızın nasıl değişebileceğine dair öngörüleri bir araya getiriyorlar. ATÖLYE’nin 2017 yılının Haziran ayında Medium’da ATÖLYE Insights adı ile yayınlamaya başladığı makalelerden bir seçki, Reflections’ta yine “Insights” başlığıyla kendine yer buluyor.

“What is next?” başlığıyla kitabı bir soru ile kapatmayı seçen ATÖLYE, 2018 yılı için stratejik önceliklerini de okuyucularla paylaşıyor. Koordinasyonu ve editörlüğü ATÖLYE İletişim ve Etkinlik Yöneticisi Emre Erbirer tarafından yapılan ve tüm içeriği ATÖLYE ekibi tarafından hazırlanan kitabın tasarımı ise roundabout tarafından hazırlandı.

Görsel: ATÖLYE