Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Arda Erdik ve Sami Basut Golden Drum 2018 Jürisinde!

Arda Erdik ve Sami Basut Golden Drum 2018 Jürisinde!

25. kez düzenlenecek olan Golden Drum Uluslararası Yaratıcılık Festivali'nin seçici kurulunda Türkiye'den 2 isim yer alıyor.

Geçtiğimiz hafta Cannes Lions’un jürisindeki 4 Türk haberini sizlerle paylaşmıştık. Şimdi de Golden Drum Uluslararası Yaratıcılık Festivali’nin jürisinden iki haber geldi.

22 jüri üyesinin ikisi Türkiye’den!

Golden Drum Yaratıcılık Festivali’nin bu sene 25.sini düzenleniyor. 17-19 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek festivalin jürisinde  Tribal Worldwide İstanbul Yaratıcı Yönetmeni Arda Erdik ve Manajans JWT Yaratıcı Yönetmeni Sami Basut da bulunuyor.

Tribal Worldwide İstanbul özellikle bu yıl Netflix için yaptığı yerelleştirme çalışmalarıyla dikkatleri üzerine çekti. Ajans Stranger Things ve Bright için yaptığı çalışmalarla reklamcı olan ya da olmayan birçok kişinin akışına sızmayı başardı. Manajans JWT’yse son yıllarda yürüttüğü AXE iletişimiyle yine reklamcı olan ya da olmayanların radarına giriyor ve küreselde de adından söz ettiriyor.

Golden Drum bu sene festival olarak “Neden” (Why) ve “Ne” (What) sorularının cevabı olan iki kategoriye bölündü. “Neden” kategorisi farklı iletişim uygulamalarının asıl amaçlarını incelerken “Ne” kategorisi de en iyi çözüm sunan etkili işleri ödüllendirecek. Arda Erdik “Neden” kategorisinde, Sami Basut da “Ne” kategorisinde jürilik yapacak.

Görsel: Instagram
Manşet görseli düzenlenmiştir.