Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Animasyon Yaratım Sürecini Anlatan Animasyon

Animasyon Yaratım Sürecini Anlatan Animasyon

DeeKay'in imzasını taşıyan "Animator Creating Animation" animatörün üretim sürecini işleyerek yaratıcı dünyaya dair analizler yapıyor.

Yaratıcı süreci konu alan yaratıcı işler bizlere kendimizi anlatan birer ayna etkisi yapıyor. Stop-motion animasyon yapan bir çiftin hikayesini anlatan stop -motion film Dolls Don’t Cry bunun en güzel örneklerindendi. Brief’ten revizyona yaratım sürecinin zorluklarını anlatan The Process ve ilham alma sürecini analiz eden Art is Theft de dikkate değer çalışmalardandı. Şimdi ise adından anlaşılacağı üzere bir animatörün animasyon yapım sürecini ele alan Animator Creating Animation adlı sevimli mi sevimli bir film sırada.

https://www.instagram.com/p/CG4zJcop7Ao/

After Effects içinde After Effects

Animator Creating Animation Güney Koreli tasarımcı, animatör ve yönetmen DeeKay’in imzasını taşıyor. Kariyerini New York’ta sürdüren animatör sade, neşeli ve çocuksu üslubuyla tanınıyor. Kendi deyimiyle animasyonlarıyla başkalarını mutlu etmek en temel mutluluk kaynağı. Bu filmde de aynı yaklaşımı sürdürüyor. Filmde DeeKay’in kendi dijital avatarı animasyon yapan bir karakter olarak başrolde. Karakter animasyon yaparken adeta kendisine yeni bir arkadaş yaratıyor.

https://www.instagram.com/p/CHAhDMRJF7n/

Boş zamanlarında kendisi için ürettiği bir film olan Animator Creating Animation ile yaratım süreçlerinin iniş çıkışlarını anlatıyor: “Belki başkalarının ne düşündüğünü biraz fazla önemsiyorsun ve kendi sanatını yeterince takdir etmiyorsun. Ne yaparsan yap, o yine de senin eserin. Eserin her zaman sana bir beğeni verecektir.”

https://www.instagram.com/p/CHK8QnpJUQ_/

DeeKay’in çalışmalarını Instagram’ı, Vimeo kanalı ve şurada görebileceğiniz diğer sosyal medya hesaplarından takipleyebilirsiniz.

https://www.instagram.com/p/CHSrHZIJu_X/

Filmin tamamı: 

Görsel: Vimeo