Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

11.695 Parçasıyla Şimdiye Kadarki En Büyük LEGO Seti: LEGO Art World Map

11.695 Parçasıyla Şimdiye Kadarki En Büyük LEGO Seti: LEGO Art World Map

LEGO Art World Map, seyahat hatıralarınıza ve gelecekteki seyahat planlarınıza göre kişiselleştirebileceğiniz kapsamlı bir dünya haritası seti.

Muhteşem setleriyle sürekli yeni sürprizler yapan LEGO, çocukların olduğu kadar yetişkinlerin kalbini nasıl kazanacağını çok iyi biliyor. Yaklaşan Onur Ayı’nı kutladığı gökkuşağı bayrağın renklerinde Everyone is Awesome ile birkaç gün önce de oldukça ses getirmişti. Bu defa da özelleştirilebilir dünya haritası LEGO Art World Map ile gündemde.

LEGO Art World Map ile dünyayı istediğiniz gibi yeniden inşa edin

LEGO Art World Map, herkese kendi haritasını yapma ve sergileme imkanı sunuyor. Başlıkta bahsettim gibi 11.695 parçasıyla bugüne kadarki en büyük LEGO seti. Harita, onu inşa edenin kişiliğini, seyahat anılarını veya hayallerini ifade edebilmesi için bir dizi farklı yolla yeniden tasarlanabiliyor. Örneğin her haritacı, kendi ziyaret ettiği yerleri işaretleyerek kendi haritasına kişisel bir dokunuş yapabiliyor. Set, dünya haritasının 3 benzersiz kombinasyonundan birini seçme şansı veriyor. Böylece kullanıcı dünyanın en sevdiği bölümünü haritanın merkezine koymak üzere kara parçalarının sıralamasını değiştirebiliyor. Kendisi için anlamı olan yerleri vurgulamak için renkli raptiyelerle haritayı daha da kişiselleştirebiliyor. Dolayısıyla pek çok unsur haritayı inşa edenin yaratıcılığına kalmış.

LEGO Art World Map

LEGO Art; sanat, tasarım, mimari ve pop kültürle ilgilenen yetişkinler için çıkarılan bir seri ve bu Dünya Haritası da bu serinin bir parçası. 65 x 104 cm genişliğindeki harita üzerindeki okyanuslar, kullanıcının kendi tarzını ortaya koyabildiği alanlardan. Bu alanlardaki karolar, okyanusun batimetrik haritalamasından esinlenerek düzenlenebiliyor. Ama kullanıcı bu stili tercih etmezse karoları farklı desen ve motiflerde de dizebiliyor. Bu konuda kılavuzdan faydalanmak mümkün.

Set, yetişkinlerin seyahat tutkusunu harekete geçirmeyi hedefliyor

Harita için bir de soundtrack hazırlanmış. Seyahat uzmanlarından hikayelerin yer aldığı albüm, dinleyicilerin haritalarını inşa ederken yeni yerler keşfetme tutkularını tetikliyor. Albümde; dünyanın her ülkesini uçmadan kesintisiz bir yolculukla dolaşan ilk kişi olan Torbjørn C. Pedersen ve gezegendeki en uzak yerlerden bazılarını deneyimlemiş blogcu Syazwani Baumgartner gibi blog yazarlarının hikayeleri yer alıyor.

LEGO’nun hedefi 1 yıldan uzun bir süredir seyahat edemeyen yetişkinlerin bu tutkusunu yeniden harekete geçirmek. Ailecek inşa edilen haritaların hem geçmiş seyahat anılarını yeniden hatırlamaları hem de yeni planlar yapmaları için motive edici olacağını düşünmüşler.

LEGO Art World Map, 1 Haziran 2021’den itibaren dünya çapında tüm fiziksel ve çevrim içi LEGO mağazalarında 250 dolar fiyatla satışa çıkacak. 1 Ağustos 2021’den itibaren de dünya çapında perakendecilerde satışa sunulacak. Ürün LEGO’nun Türkiye sayfasında da yerini almış.

LEGO Art World Map

Görsel: LEGO