Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Zamanın Yüzde 96’sında Dünya Hareketsiz Kalsa Ne Olurdu?

Zamanın Yüzde 96’sında Dünya Hareketsiz Kalsa Ne Olurdu?

Tamamen yeni bir tasarım dili, ürün ve hizmet sunan Lynk & Co, otomobillerin kullanılmadan durduğu süreye dikkat çekiyor.

Geely Auto Group ve Volvo Car Group ortak girişimi olan Lynk & Co kentsel mobilite çözümlerine yeni bir soluk getiriyor. 2016 yılında kurulan, yeni nesil tüketicilerin ihtiyaçlarını ve gereksinimlerini ön plana koyan marka, otomotiv endüstrisini kökten değiştirebilecek bir teklif sunuyor. Abonelik sistemi/araç paylaşımı üzerinden otomobil sahiplik kavramını yeniden tanımlıyor. Avrupa lansmanı için gerçekleştirilen kampanya, hareketlilik hakkında düşündürürken Lynk & Co tarafından bu sorun için üretilen çözümü de içinde barındırıyor.

Lynk & Co, otomobile sahip olma kavramını sorguluyor

HALAL tarafından yaratılan film dünyanın yüzde 96’sı durursa ne olacağını soruyor. Görsel imgelerin yanı sıra reklamın arkasındaki fikir de ilgi çekiyor. Çünkü kullanılan yüzde 96’lık oran, sahip olunan otomobillerin ömürleri boyunca ne kadar boşta kaldığını gösteriyor. Lynk & Co farklı bir yaklaşım getirdiğini reklam filmiyle göstermiş oluyor. Kaynakların nasıl kullanıldığı ve ne gibi değişiklikler yapılabileceği konusunda herkesi yeniden düşünmeye davet ediyor.

Görsel anlatının hissettirdikleri ve konuya yaklaşım, teknolojik yenilikler sunan bir otomobil markasının klasik reklamlarından oldukça öte bir dile sahip. Çarpıcı fikrin önünde ilerleyen görüntüler şiirsel hareketliliği ön plana çıkıyor.

Markanın farklı bir çözüm sunduğunu vurgulamak isteyen HALAL prodüksiyon şirketinin yönetmeni Caroline Koning markanın toplulukla bağlantı kurma misyonundan beslenerek bu reklam filmini ortaya çıkarıyor. Kampanya Belçika, Almanya, Fransa, İspanya, İtalya, Hollanda ve İsveç’te gösteriliyor.

Künye

Müşteri: Lynk & Co
CEO: Alain Visser
Ajans: HALAL
Yaratıcı: Caroline Koning
Metin Yazarı: Iain Nevill
Ajans Yapımcısı: Bethany Papenbrock
Tasarım: Bas Koopmans
Prodüksiyon Şirketi: HALAL
İdari Yapımcı: Annemien Lijfering
Yapımcı: Claudia Creebsburg
Yönetmen: Caroline Koning
DOP: Joe Cook
Editör: Martin Heijgelaar @ MRTN
Müzik: Niels den Otter @ Audentity
Ses: Moritz Staub @ Staub Audio
Photographer: Olya Oleinic
Service Production: Dawson
Visual Effects: Ambassadors
Post Producer: Arjan Eekels

Görsel: YouTube, HALAL