Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı
Vegan Savunucu Vegamama Gezegeni İyileştirme Görevinde

Vegan Savunucu Vegamama Gezegeni İyileştirme Görevinde

Menüsünün yüzde 50’sini bitki bazlı yapan Wagamama, gezegeni iyileştirme görevi üstlenen Godzilla benzeri bir canavar Vegamama’yı merkezine alan kampanya ile bu yeniliğini duruyor.

Hızlı döngülü japon ramen barlarından ve asya mutfağından esintiler sunan Wagamama, 1992 yılından bu yana taze ve sağlıklı beslenmeyi merkezine alarak hizmet veriyor. 2017 yılında vegan bir menüsünün lansmanını yapan yemek markası işletmesinde daha fazla bitki bazlı seçeneklerin olacağını duyurudu. İngiltere’de menüsünün yüzde 50’sini vegan yapan Wagamama, bu hareketini desteklemek için öfkeli Vegamama canavarının olduğu mizahi bir kampanya hazırladı.

Bitki temelli beslenmeyi savunan Vegamama’yı durdurmanın tek bir yolu var

Bu yılın başında Uncommon Creative Studio ile çalışmaya başlayan Wagamama, yaratıcı ajansla gerçekleştirdiği ilk reklam filminde Japon anime kültüründen ilham alıyor. Godzilla benzeri destansı bir canavar bu sefer gürültü ve duman altında kirlenmiş modern bir kenti yerle bir ediyor. Gezegenin bu hale gelmesinden dolayı intikam almak isteyen Vegamama isimli canavar denizin ortasında yer alan petrol kuyusunu da biyonik kolunu uçurarak patlatıyor.

vegamama

Şehirde öfkeyle gezegen canavar, Wagamama şubesinin dışında oturan adımı telkinine kulak veriyor. Gezegen için daha fazla bitki temelli besinler tüketmeyi öneren adamın çağrısına kulak veren Vegamama, Wagamama reklam panosundan bir ısırık alarak şehirden uzaklaşıyor.

Yönetmen Vedran Rupic’in nostaljik bir atmosfer yarattığı film, 50’lerin ve 70’lerin sinematografisinden ve renk paletinden kesitler sunuyor. Film için Gustav Jennefors tarafından hazırlanan orijinal beste Vegamama’s Theme bu sıra dışı filme eşlik ediyor.

Japon anime türü Kaiju’dan esinlenerek yaratılan Vegamama korkutucu olsa da görünüşüyle sevimli de bir canavar. Korku ve bilimkurgu türünün kesiştiği Japon Kaiju filmlerinin temelinde şehri kasıp kavuran büyük, güçlü ve tehlikeli canavarlar yer alıyor. 3B tasarım ve kille modellenen Vegamama, köpük, kauçuk ve lateks malzemeyle oluşturuluyor. Tüm gövdesi birleştirildikten sonra sprey boyayla boyanarak son halini alıyor. Filmin çekimleri üç ülkede gerçekleştiriliyor.