Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Shutterstock’tan 2022 Renk Trendleri

Shutterstock’tan 2022 Renk Trendleri

Shutterstock, çevrim içi dünyaya dair yapay zeka destekli analizlerle belirlediği 2022 renk trendlerini açıkladı.

Shutterstock’taki analistler, her yıl tasarımcıların önümüzdeki yıl hangi renklere yöneleceğini belirlemek için büyük miktarda veriyi gözden geçiriyor. Bununla paralel olarak gelecek yıla ait yaratıcı trendleri de önceden analiz edip duyuruyorlar.

Doğaya yakınlaştıran renkler

Shutterstock bu yıl çevrim içi trendleri analiz etmek için kendi yapay zeka teknolojisini de kullanmış. Amaç marka ve pazarlama uzmanlarının müşterilerinin ihtiyaçları için doğru rengi seçmesine yardımcı olmak.

Milyonlarca görüntü, her bir pikselinin tam renk tonu ile görselin tıklama oranı arasında yapılan karşılaştırmalarla analiz edilmiş. Sonuçta da çevrim içi izleyicilerin ilgisini çekmesi en muhtemel renk tonlarının bir listesi elde edilmiş.

Görünen o ki, 2022’nin ana renkleri; dünyanın durumu göz önüne alındığında şaşırtıcı olmayan, sakinlik ve dinginlik duygularını uyandıran renkler. İnsanlık huzuru ararken “Calming Coral”, “Velvet Violet” ve “Pacific Pink” gibi trend renkler, onu doğaya yakınlaştıran iyi hislerle dolu bir palete çekiyor.

Raporun tamamına buradan göz atabilirsiniz.

Bakalım her yıl Aralık ayında trendleri açıklayan Pantone’un belirlediği renkler hangileri olacak…

Görsel: Shutterstock