Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Oyun Tarihini Kutlayan Game On Sergisine Yeni Tasarım

Oyun Tarihini Kutlayan Game On Sergisine Yeni Tasarım

Smart and Green Design, yıllardır dünyayı dolaşan ve bu yılki durağı Madrid olan Game On sergisi için yeni bir sergi tasarımı hazırladı.

Mimar ve sergi tasarımcısı Fernando Muñoz’un liderliğinde Madrid’de faaliyet gösteren Smart and Green Design, oyun kültürünü kutlamak amacıyla düzenlenen Game On sergisi için yeni bir tasarıma imza attı. Yıllardır uluslararası turda olan sergi, ilk büyük çaplı oyun sergisi iddiasıyla oyun tutkunlarına sesleniyor. Sergi bu yıl Smart and Green Design’ın dokunuşuyla oyun ekranları kadar renkli bir tasarıma kavuşmuş.

Tarihi su deposunda oyun tarihine yolculuk

İlk olarak 2002’de Londra’da oyun severlerle buluşan sergi, şimdiye kadar dünya genelinde 30 ülkeyi dolaşmış ve şu anki durağı İspanya. Mekan olarak Madrid şehir merkezindeki devasa bir yeraltı su deposu tercih edilmiş. Depo etkileyici bir antik mimariye sahip.

Smart and Green Design, sergi tasarımında bol bol ışıklandırma kullanmış ve video oyunu tasarımının altın çağı olarak gördüğü seksenlerle kavramsal bir bağlantı kurmuş. Dolayısıyla video oyunu ekranlarındaki vektör estetiği tasarımdaki anahtar nokta. Bu vektörel estetik, çizgisel LED ışıklandırmalarla hayat bulmuş.

Game On, 1962 yılında çıkan tarihin ilk video oyunu Spacewar’dan Super Mario, Lara Croft ve Street Fighter gibi pek çok ikonik oyunu kapsıyor. Elbette sanal ve artırılmış gerçeklik teknolojilerini kullanan en yeni ve en ünlü oyunları da içeriyor. Daha sergi mekanına girer girmez de izleyiciyi oyun ekrani misali içine çekiyor.

Görsel: YouTube