Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Miami Ad School Hatırlatıyor: Reklam Yaratıcıları Ne Yaparak Para Kazanırdı?

Miami Ad School Hatırlatıyor: Reklam Yaratıcıları Ne Yaparak Para Kazanırdı?

Miami Ad School son kampanyasıyla reklam yaratıcılarının gerçekten neyle uğraştığı ve nasıl para kazandığını yansıttı.

Miami Ad School/ESPM (Brezilya ayağı) aslında çok da ön plana çıkmasa da reklam yaratıcılarının bir şampuan, deodorant, diş macunu, süt ve/veya enerji içeceğini istenilebilir hale getirme amacıyla nasıl absürt çözümlere sapabildiğini gösteren bir kampanya hazırladı.

Dikkat çekici bir reklam yapma uğruna absürd şeylerle uğraşarak üstüne de para kazanma özgürlüğünü elde ettiğinizi ön plana çıkaran kampanya, hedefi reklam sektörü olan öğrencilerin motivasyonunu tetikleyebilecek nitelikte.

Kampanyanın baskılarına baktığınızda ekstra kalsiyumlu süt, ekstra hassas dişler için diş macunu ve ekstra güçlü deodorant iddialı ürünler için oldukça esprili sonuçlarla karşılaşıyoruz; fakat kampanya bunlarla sınırlı değil.

Enerji içeceği içen tembel hayvanlar, kullandığı şampuan şerefine arabasında giderken rüzgarda uçuşan saçları resmen şarkı söyleyen havalı adam ve altı kolu sayesinde arada deodorantını da sıkabilen piyanist temsilleri belki de söz konusu ürünler için gördüğünüz en absürt ve eğlenceli senaryolar. Öğrencilerinin %99’unu Brezilya reklam sektörüne kazandıran tek okul iddiasını taşıyan Miami Ad School/ESPM böylelikle üstüne para alabileceğiniz bir dünyanın mümkün olduğunu hatırlatıyor.

Manşet görseli reklam videosundan, haber görselleri Ad Week‘ten alınmıştır.