Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Londra’nın Eski Barları Minyatür İllüstrasyonlarda

Londra’nın Eski Barları Minyatür İllüstrasyonlarda

Maxwell Tilse, Londra'daki eski bar binalarını ve önemli yapıları minyatür illüstrasyonlarla belgeledi.

Seyahatlerle ilgili bellek tutmanın türlü türlü yolu var. Seyahatlerinde selfie yerine kendi karikatürlerini paylaşan gezgin çift bu konuda ne kadar yaratıcı olunabileceğini bizlere kanıtlamıştı. Gezgin illüstratör Maxwell Tilse de Avrupa seyahatlerinin kaydını kaldığı her şehirde minik mimari çizimler yaparak tutuyor. Tilse Londra’da geçirdiği 2 yılın ardından şehrin en eski barlarını ve önemli binalarını çizdiği London Illustrations başlıklı minyatür bir illüstrasyon serisi yayınladı.

Tamamlanması saatler süren detaylı illüstrasyonlar

Tilse illüstrasyonlara detayları ince ince işlemiş. Çizimlerin bir tanesinde 10 saatte tamamladığı notunu düşmüş. Bir diğerinde de çizimin yüksekliğinin 5 cm olduğunu yazmış. Dolayısıyla bu kadar küçük yüzeylere bu kadar detaylı çizimler yapmanın zorluğu anlaşılıyor. Çizim yaptığı kağıtları, binaların ya da binaların yanındaki ağaçların sınırlarından kesmiş. Tabii illüstrasyonları eline alıp gerçek binanın önünde fotoğraflarını çekmesi de sunum açısından oldukça etkili olmuş.

Londra’nın mimari zenginliğini ortaya koyuyor

Çizimler, Londra’daki barların ve diğer binaların mimari açıdan çeşitliliğini gözler önüne sererek önemli bir misyonu yerine getiriyor. Tilse Instagram’daki paylaşımlarının çoğunda çizdiği bina hakkında tarihi bilgiler veriyor. Ayrıca kendisinin de kişisel olarak yapıyla ne tür bir bağ kurduğunu çoğu zaman açıklıyor. 18. – 19. yüzyıldan veya 90’lardan kalma bar binalarının yanı sıra Kule Köprüsü, Aziz Paul Katedrali, saat kulesi Big Ben gibi önemli yapılara da yer vermiş. Instagram’daki son birkaç paylaşımında ise Madrid ve Marakeş’ten bina çizimleri yer aldığını görüyoruz.

Maxwell Tilse’in çalışmalarını, Instagram ve Facebook‘un yanı sıra Etsy‘den de takip edebilirsiniz.

Londra’nın Eski Barları Minyatür İllüstrasyonlarda Londra’nın Eski Barları Minyatür İllüstrasyonlarda Londra’nın Eski Barları Minyatür İllüstrasyonlarda Londra’nın Eski Barları Minyatür İllüstrasyonlarda Londra’nın Eski Barları Minyatür İllüstrasyonlarda

Londra’nın Eski Barları Minyatür İllüstrasyonlardaLondra’nın Eski Barları Minyatür İllüstrasyonlardaLondra’nın Eski Barları Minyatür İllüstrasyonlarda

Londra’nın Eski Barları Minyatür İllüstrasyonlarda

Görsel: Instagram.com/maxwellillustration
Manşet görseli düzenlenmiştir.