Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Instagram Hikayelerinden Whopper Siparişi Verilir

Instagram Hikayelerinden Whopper Siparişi Verilir

Burger King İspanya ve ajansı LOLA MullenLowe, Instagram Hikayeler'de gezerken acıkanlar için çok keyifli bir Whopper sipariş kampanyasını hayata geçirdi.

Burger King’in Whopper iletişimine her gün başka bir ülkeden bir güzellik daha eklenmeye devam ediyor. Bir gün Romanya’da Whopper aşıkları uçak kaçırarak tek Burger King’ten Whopper yiyebiliyor. Bir diğer günse Peru’da Whopper’lar patlamış mısır kılığında sinemalara sızıyor. Özellikle Burger King İspanya marka aktivasyonlarıyla göz dolduruyor bu ülkeler arasında. Geçtiğimiz Cadılar Bayramı’nda palyaço kostümü giyenlere bir takım hediyeleri olmuştu mesela. Şimdi de Burger King İspanya ve ajansı LOLA MullenLowe Instagram üzerinden keyifli bir Whopper sipariş kampanyasını hayata geçirdiler.

Marka ve ajans hedef kitlelerinin çoğunlukla Instagram Hikayeleri arasında kaybolduklarını farkında. Bu kayboluşlar sırasında müşterilerinin acıktığına inanan Burger King İspanya ve LOLA MullenLowe Instagram Hikayeler üzerinden bir sipariş kurgusu yaratıyorlar. Marka bu sipariş kurgusu için her biri 15 saniye olan 9 video çekti. Bu videoların her biri bir Whopper içeriğine ait. Yani bir hikaye domates, bir hikaye turşu, bir hikaye marula ait. Ve üzerindeki anket kurgusundan Whopper’ınızda neyi isteyip istemediğinizi işaretliyorsunuz.

En Beğenilen Whopper InstaWhopper

Tüm hikayelerdeki soruları cevapladıktan sonra da marka size direkt mesaj atarak size özel oluşturdukları Whopper kuponunu yolluyor. Böylece voila! Instagram’dan çıkmadan Whopper siparişinizi vermiş oluyorsunuz, hatta Hikayeler’den çıkmadan. Aa, bu arada söylememiştik bu Whopper’lar Burger King İspanya’dan müşterilerine hediye edilmiş.

Bu kampanyanın ayrıca ilk kısmı. Burger King Hikayeler’deki anketler sayesinde topladığı tüm verileri kampanyanın ikinci kısmında analiz ediyor ve en beğenilen içerikleri barındıran InstaWhopper’ı ortaya çıkarıyor. InstaWhopper sınırlı bir sürede Burger King İspanya’larda satışa çıkıyor. Bu hamburgerin içerisinde Hikayeler’de en çok tercih edilen iki kat peynir, marul, soğan ve domates gibi malzemeler var.

LOLA MullenLowe ajansına göre “Stories Ordering” kampanyası 270 binden fazla etkileşim sağlamış ve 35 bine yakın kişiselleştirilmiş Whopper yapılmasını sağlamış. Ayrıca Burger King’e 5 bin yeni Instagram takipçisi kazandırmış.

Görsel: YouTube