Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Bigumigu Cannes Lions’dan Bildiriyor!

Festivalden en önemli gelişmeler, oturumlardan haberler, reklam ve tasarım dünyasına yön veren isimlerle röportajlar ve yaratıcılıkla ilgili son trendler.

Cannes Lions dünyanın en önemli yaratıcılık festivali. Bir reklamcı için Cannes’da ödül almak, kariyerinde çok önemli bir basamak çünkü Cannes’da alınan aslan, yepyeni kapılar açabilen bir ödül.

Her yıl Fransa’nın Cannes şehrinde Haziran ayında düzenlenen festival; 1954 yılından bu yana dünyanın dört yanından reklamcı ve iletişimcileri ağırlıyor. Yaratıcılığa verdiği önemle sektördeki iş kalitesinin ve yaratıcılığın artmasını amaçlayan yarışma; sadece bir ödül değil, aynı zamanda yeni fikirlerin paylaşıldığı, oturum ve atölyelerin düzenlendiği, dünya çapında iletişim alanında önemli insanlarla tanışma fırsatının bulunduğu bir ağ.

Cannes Lions’da kategoriler çok çeşitli, her geçen yıl da yenileri ekleniyor. Promosyon ve Aktivasyon’dan Ürün Tasarımı’na, Açık Hava’dan Mobil’e iletişimin var olduğu hemen hemen her alanda yaratıcı çalışmalara açık. Cannes Lions’un yanı sıra bir de Cannes Young Lions var. Belli bir yaşın altındaki reklam profesyonellerin verilen brief’e göre festival süresince ürettikleri işlerle yarıştıkları Cannes Young Lions, genç yaratıcılar için çok değerli bir adım.

2015’ten bu yana Cannes Lions medya partneri olan Bigumigu; reklam dünyasının en önemli festivali olan Cannes Lions’da ödül alan işleri yayınlıyor, büyük ödül alanları ise derinlemesine inceliyor, tanıtıyor. En güncel Cannes Lions haberleri ve en detaylı Cannes Lions özetleri için bu sayfayı düzenli olarak takip edebilirsiniz.