Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Ev Elektroniğinde Son Trend: Tasarım Televizyonlar

Ev Elektroniğinde Son Trend: Tasarım Televizyonlar

LG, tasarım televizyon koleksiyonu Objet ile, ev elektroniklerinin de havalı görünebileceğini kanıtlıyor.

Güney Kore menşeili elektronik üreticisi LG, televizyon segmentinde durmaksızın geliştirdiği ekran teknolojilerini, Objet ismini verdiği stil sahibi koleksiyon ile tasarımsal olarak da bambaşka bir boyuta taşıyor.

Bu televizyonlar lüks segment tasarım mobilyalarla kombinleniyor

Geçtiğimiz günlerde sona eren Milano Tasarım Haftası yalnızca bağımsız tasarımcıların deneysel işlerine değil, dünyaca ünlü markalara ait yenilikçi ürün tasarımlarına da ev sahipliği etti. İşte bu tasarımlar arasında en dikkat çekenlerden biri LG ile Hollanda merkezli tasarım dekoratif ürün üreticisi Moooi iş birliğinin ürünü olan, yeni tasarım ev elektroniği koleksiyonu Objet oldu. İki yenilikçi markanın vizyonlarının sentezi ile tasarlanan bu yeni koleksiyon, modern iç mekan tasarımlarına tam entegre olabilen evrensel bir tasarım çizgisi yakalıyor.

Bu koleksiyonda yer alan televizyonlardan biri olan Posé (LX1), ayaklı beyaz tahtaları andıran minimalist tasarımı ile lüks segment mobilyalarla kusursuz bir uyum yakalıyor. Bir yönüyle inovatif tasarım mobilyaları, bir yönüyle minimalist sanatsal objeleri andıran bu yenilikçi televizyon tasarımları, Nordik tasarım etkili bir fonksiyonellik de barındırıyor. Örneğin kum beji tonlarında tasarlanan Posé (LX1) modelinin arka kısmı son derece zarif ama işlevsel bir depolama alanına sahip. 

LG’nin bu yeni hamlesi, Samsung’un hali hazırda piyasada olan ürünleri kişiselleştirilebilir çerçeveli The Frame ve şık tasarımlı Sero’nun lüks segment televizyonlardaki pazar payına göz dikecek gibi görünüyor.

Görsel: LG Newsroom, YouTube