Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Etkinliğin Ardından: Evdeki Yaratıcılar – Gökhan Yücel

Etkinliğin Ardından: Evdeki Yaratıcılar – Gökhan Yücel

Instagram canlı yayını üzerinden gerçekleşen Evdeki Yaratıcılar serimizin on ikinci konuğu Gökhan Yücel ile işlerini, pandemi sürecini ve sonrasını konuştuk.

Bigumigu olarak içimizdeki keşfetme ve paylaşma arzumuzu 2018’de fiziksel bir alana taşıdık. 2018 yılının Ocak ayından bu yana Yeni Yaratıcılar etkinliği ile her ay özgün, yaratıcı ve ufuk açıcı çalışmalar yapan sanatçıları ağırlıyoruz. Ancak COVID-19 zamanı bir araya gelemediğimiz için bu etkinliğimize ara verme kararı aldık. Bu süreç içerisinde Evdeki Yaratıcılar isimli yeni bir etkinliği hayata geçirdik. Bu formatımızda sanatçılar ve yaratıcılar ile Instagram canlı yayınları gerçekleştiriyoruz.

Evdeki Yaratıcıların on ikinci konuğu Gökhan Yücel

Evdeki Yaratıcılar serisinin on ikinci konuğu yaratıcı yönetmen Gökhan Yücel oldu. Gökhan Yücel ile salgın döneminde uğraştığı işler, karantina zamanı ve sonrasındaki üretim süreci gibi konular üzerine bir sohbet gerçekleştirdik. Ajans dönemi ortaya çıkardığı işlerden Anatolian Rock Revival Project’e, tasarımlardan oyunlara kadar farklı konular üzerine konuştuk.

Gökhan Yücel sohbetin başlarında eğitim sürecine ve iş hayatına nasıl atıldığına değiniyor. Üniversitenin son yılında TBWA/İstanbul’da henüz staj yaparken kendi projesinden bir tanesi Kristal Elma ödülünü kazanıyor. Sonrasında TBWA/İstanbul’da çalışmaya başlıyor. Bu süreç içerisinde TBWA’in Güney Afrika ve Tayland ofislerine de gitme şansı yakalıyor.

Türk rock müziğini yeniden canlandıran proje: Anatolian Rock Revival Project

Yayında, müşteri ve ajans ilişkisindeki temel unsurlar üzerine konuşuluyor. Gökhan, 2009 yılında açtığı kendi ajansı Fikr’et bünyesinde işlerini üretmeye devam ediyor. Bir ajansın nasıl çalışması gerektiği fikri doğrultusunda ilerliyor ve proje bazlı işler üretiliyor. Yayında Gökhan’ın dahil olduğu işlerden bazıları paylaşılıyor.

Anatolian Rock Revival Project’in değişim ve gelişim süreci bahsedilen konular arasında yer alıyor. Gökhan, bu projenin daha ilerleyeceği yolu olduğunu vurgularken bu zamana kadar ortaya çıkan işlerin ne kadar özenli ve eşsiz olduğunu da söylüyor. Şu ana kadar 150 şarkı için tasarım gerçekleştirildi. Yeni işler gelmeye devam edecek.

Gökhan, pandemi sürecinde eski hikayelerini derlemeye başlıyor. Şu sıralarda yazmış olduğu kısa öyküleri kitaba dönüştürüyor. Kitabı 2021 yılının ilk aylarında bitirmeyi planlıyor.

30 Eylül Çarşamba günü gerçekleştirilen yayın yaklaşık 1 saat sürdü. Bigumigu ve ATÖLYE sayfalarından gerçekleştirilen yayının tamamını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Görsel: Instagram