Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Bigumigu ve ATÖLYE Sunar: Evdeki Yaratıcılar – Birce Kirkova

Bigumigu ve ATÖLYE Sunar: Evdeki Yaratıcılar – Birce Kirkova

Instagram canlı yayını üzerinden gerçekleşen Evdeki Yaratıcılar serisinin on üçüncü konuğu farklı disiplinlerde işler üreten sanatçı Birce Kirkova olacak.

Bigumigu olarak içimizdeki keşfetme ve paylaşma arzumuzu 2018’de fiziksel bir alana taşıdık. 2018 yılının Ocak ayından bu yana Yeni Yaratıcılar etkinliği ile her ay özgün, yaratıcı ve ufuk açıcı çalışmalar yapan sanatçıları ağırlıyoruz. Ancak COVID-19 zamanı bir araya gelemediğimiz için bu etkinliğimize ara verme kararı aldık. Bu süreç içerisinde Evdeki Yaratıcılar isimli yeni bir etkinliği hayata geçirdik. Bu formatımızda sanatçılar ve yaratıcılar ile Instagram canlı yayınları gerçekleştiriyoruz.

Geçtiğimiz Evdeki Yaratıcılar canlı yayınlarında Atıl Aggündüz, Didem Kendik, Esra Gülmen, Ersin Han Ersin, Nurbanu Asena, Meltem Şahin, Kaan Bilaloğlu, Sayna Soleimanpour, Mr. Besk ve Gökhan Yücel gibi isimler konuğumuz oldu. Konuklarımızla evde geçirdikleri zaman boyunca neler yaptıklarını konuşma fırsatı yakaladık. Yeni normale geçiş ile birlikte çalışma standartlarında ne gibi değişiklikler yaşandığını konuştuk. Evdeki Yaratıcılar serisinin on üçüncü konuğu farklı disiplinlerde işler üreten sanatçı Birce Kirkova olacak.

Evdeki Yaratıcılar serisinin on üçüncü programı 21 Ekim’de

1991 doğumlu birce Özel Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi’nden mezun olduktan sonra, illüstrasyon, grafik tasarım ve poster tasarımı gibi işler yapmaya başlıyor. Genellikle ‘underground’ karma sergilere katılan Birce, yakın arkadaşları ile 2013’te düzenledikleri “God Save The Porn” isimli karma serginin organizasyonunu ve küratörlüğünü üstleniyor. Ayrıca bu sergiye işleriyle katılıyor. Mayıs ayında kurduğu ve o zamandan beri üretimlerine devam eden “Sürü Kolektif” adını verdiği kolektifi ile 80’e yakın sanatçının olduğu bir sergi açacak.

Sanatçı son zamanlarda kendi üretimine yoğunlaşmış durumda. Ortağı ile kurdukları The Vaal oluşumunda dijital tasarım, logo tasarımı, grafik tasarım, ses tasarımı gibi üretimler yapıyor. Birce çizimlerinin yanı sıra oyunculuk da yapıyor. Yaşamayanlar ve Dijital Esaret yer aldığı diziler arasında bulunuyor. Pandemi sürecinde ise Penny Darko adını verdiği müzik projesiyle ilgilenmeye başladı.

Bigumigu ve ATÖLYE Instagram hesaplarından canlı yayın

21 Ekim Çarşamba günü saat 20:00’de Bigumigu’nun eş-kurucusu ve yayın yönetmeni Yalçın Pembecioğlu ile Birce Kirkova canlı yayında bir araya gelecek. Birce’nin salgın döneminde uğraştığı işler, karantina zamanı ve sonrasındaki üretim süreci gibi konular üzerine bir sohbet gerçekleşecek. Instagram canlı yayını üzerinden gerçekleşecek olan etkinliği Bigumigu ve ATÖLYE sayfalarından takip edebilirsiniz.

https://www.instagram.com/p/B9REjqkgotg/

Görsel: ATÖLYE