Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Bigumigu ve ATÖLYE Sunar: Evdeki Yaratıcılar – Mr. Besk

Bigumigu ve ATÖLYE Sunar: Evdeki Yaratıcılar – Mr. Besk

Instagram canlı yayını üzerinden gerçekleşen Evdeki Yaratıcılar serisinin on birinci konuğu graffiti sanatçısı Mr. Besk olacak.

Bigumigu olarak içimizdeki keşfetme ve paylaşma arzumuzu 2018’de fiziksel bir alana taşıdık. 2018 yılının Ocak ayından bu yana Yeni Yaratıcılar etkinliği ile her ay özgün, yaratıcı ve ufuk açıcı çalışmalar yapan sanatçıları ağırlıyoruz. Ancak COVID-19 zamanı bir araya gelemediğimiz için bu etkinliğimize ara verme kararı aldık. Bu süreç içerisinde Evdeki Yaratıcılar isimli yeni bir etkinliği hayata geçirdik. Bu formatımızda sanatçılar ve yaratıcılar ile Instagram canlı yayınları gerçekleştiriyoruz.

Geçtiğimiz Evdeki Yaratıcılar canlı yayınlarında Atıl Aggündüz, Didem Kendik, Esra Gülmen, Ersin Han Ersin, Okan Usta, Nurbanu Asena, Meltem Şahin, Kaan Bilaloğlu ve Sayna Soleimanpour gibi isimler konuğumuz oldu. Konuklarımızla evde geçirdikleri zaman boyunca neler yaptıklarını konuşma fırsatı yakaladık. Yeni normale geçiş ile birlikte çalışma standartlarında ne gibi değişiklikler yaşandığını konuştuk. Evdeki Yaratıcılar serisinin on birinci konuğu graffiti sanatçısı Mr. Besk olacak.

Evdeki Yaratıcılar serisinin on birinci programı 16 Eylül’de

Balıkesir’de doğan Mr. Besk, Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım bölümünü tamamladı. Graffiti ile tanışma hikayesi ise lise yıllarında başladı. Üniversite eğitimi için İstanbula gelen Mr. Besk burada sokak sanatını geliştirdi. Bu yıllarda birçok marka ile iş birlikleri gerçekleştirdi. Mezuniyetinden sonra da markalara ve mekânlara graffitiler yapmaya devam etti.

Mr. Besk, 2019 yılında ilk kişisel stüdyosunu açtı. Aynı yıl Mustafa Kemal Atatürk’ün “Sanatçı esaslı kültür sahibi olmalı ve tarihini iyi bilmelidir.” sözünden esinlenerek geleneksel Türk çini seramiklerini ve halılarını yaptığı eserlere eklemeye başladı ve kendine özgü bir dil geliştirdi. Sanatçı çalışmalarına İstanbul’daki stüdyosunda devam ediyor.

Bigumigu ve ATÖLYE Instagram hesaplarından canlı yayın

16 Eylül Çarşamba günü saat 20:00’de Bigumigu’nun eş-kurucusu ve yayın yönetmeni Yalçın Pembecioğlu ile Mr. Besk canlı yayında bir araya gelecek. Sanatçının salgın döneminde uğraştığı işler, karantina zamanı ve sonrasındaki üretim süreci gibi konular üzerine bir sohbet gerçekleşecek. Instagram canlı yayını üzerinden gerçekleşecek olan etkinliği Bigumigu ve ATÖLYE sayfalarından takip edebilirsiniz.

Görsel: ATÖLYE