Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı
Effie Studio’da Ödüllü Kampanyalara Bakış – ThinkNeuro

Effie Studio’da Ödüllü Kampanyalara Bakış – ThinkNeuro

Effie ödülü kazanan kampanyaların tüm paydaşları ile masaya yatırıldığı Effie Studio video içerik platformunun ikinci programına ThinkNeuro ortaklarından Eda Ocak konuk oldu.

Pazarlama ve iletişim alanında dünyanın en prestijli reklamcılık yarışmaları arasında gösterilen Effie’nin Türkiye ayağı olan Effie Türkiye Reklam Etkinliği yarışması, 2005 yılından bu yana sektördeki en değerli işleri ödüllendirmesinin yanı sıra reklamcılık sektörünün içinde olan ve bu sektöre ilgi duyan herkes için bir bilgi kaynağı. Sonuç odaklı kampanyaları ödüllendiren Effie, sadece yaratıcılığa değil aynı zamanda bütünsel olarak iletişimin işe yaramış olmasına ve raporlanabilirliğine bakıyor.

Effie Türkiye, bu birikimi pazarlama ve reklam sektörü profesyonelleri için bir eğitim platformu olarak tasarlanan Effie Studio’ya taşıyarak kampanya süreçleri hakkında kısa ve doyurucu sohbetler sunuyor. Marka, ajans, araştırmacı ve PR yetkililerinden oluşan ekiplerin bu videolarda yer almaları bulundukları kurumların başarılarının yanı sıra kişisel başarılarını da paylaşmasına imkan tanıyor.

ThinkNeuro ortaklarından Eda Ocak nöropazarlamanın markalar için neden önemli olduğunu anlatıyor

Effie’de ödül alan işlerin, verinin ve araştırmanın konuşulduğu kanalın ikinci programında konuk nöropazarlama araştırma şirketi ThinkNeuro ortaklarından Eda Ocak oldu.

Markalar için farklılaşmak pazarlamanın en temel araçlarından biri. Eda Ocak da nöropazarlama araştırmalarının önemine değinirken kullanıcıların davranışlarını ölçümlemenin ve hangi duyguya hitap edeceğini belirlemenin bir kampanyada anahtar rol oynadığını söylüyor.

Kampanyaların hazırlanma süreçleri bir yana yayınlaması da oldukça bütçe isteyen bir alan. Dolayısıyla markalar için reklamlarının hedef kitleye yönelik olup olmadığı, reklamın ne kadar başarılı olabileceği doğru analiz edilmesi gerekiyor. ThinkNeuro da bu noktada devreye giriyor. 10 yıllık bir geçmişe sahip ThinkNeuro, katılımcıların beyin dalgalarını ve göz takibini yaparak bu veriler üzerinden izleyicilerin reklamı izlerken neler hissettiklerini hangi noktada dikkatlerinin dağıldıklarını tespit ediyor. Sadece reklam filmlerinin değil satın alma aşamasındaki ve kullanmasındaki hisleri de takılan cihazlarla ölçümlemek mümkün.

thinkneuro

Effie Türkiye Ödülleri’nde de konuşulduğu programda, nöropazarlama araştırmalarının detaylarına ve bu sektörün geleceğine dair fikirler paylaşıldı. Effie Studio YouTube kanalına bu bağlantıdan Eda Ocak’ın konuk olduğu programın tamamına ise yukarıdan ulaşabilirsiniz.

thinkneuro

Ödüllü kampanyaların yaratıcıları, markaları, katkıda bulunanlarıyla sohbetler

Effie Studio YouTube kanalında pazarlama ve reklam sektöründe çalışmak, iletişimci, araştırmacı olmak isteyen herkes ödüllü kampanyaları yaratıcılarından, marka sahiplerinden, araştırma şirketlerinden, medya ajanslarından kısacası tüm paydaşlardan dinleme ve öğrenme fırsatı yakalıyor.

Effie Studio’nun YouTube kanalındaki içeriklerde; reklamverenlerin, reklam, medya ajanslarının, araştırma şirketlerinin, PR ajanslarının Effie ödülü kazanmış kampanyaları masaya yatırılıyor. Moderetörlüğünü Bigumigu’nun Eş-Kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni Yalçın Pembecioğlu’nun üstlendiği içeriklerde kampanyanın süreçleri hakkında detaylı bilgiler ve içgörüler paylaşılıyor.

Effie Studio’nun YouTube kanalında paylaşılan videolarla sektör içi iletişimin güçlendirilmesi amaçlanırken sektörün geleceği olan üniversite öğrencilerine de fayda sağlanması hedefleniyor. Önümüzdeki dönemlerde Effie Studio’da, Effie kazanan işlere ek olarak yeni eğitici içerikler hazırlanması, canlı yayınlar ve etkinlikler gerçekleştirilmesi de planlanıyor.

Görsel: Effie, ThinkNeuro