Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı
Disney+’ın Dans Performanslı 3 Boyutlu Açık Hava Reklamı

Disney+’ın Dans Performanslı 3 Boyutlu Açık Hava Reklamı

Disney+, "Welcome to Chippendales" adlı dizinin prömiyeri için 3 boyutlu anamorfik açık hava reklam panosunda erkek striptizcilerin dans performansı sergilediği bir reklam çalışmasına imza attı.

Geçtiğimiz yıl örneklerini sıkça gördüğümüz üç boyutlu açık hava reklam panolarından taşan markaların renkli işlerine, belli ki bu yıl da şahit olmaya devam edeceğiz. Lakin artık alışılageldik bir reklam platformu haline gelen anamorfik 3 boyutlu açık hava panolarında yer alan işler, içeriklerinin dikkat çekici boyutlarıyla birbirinden ayrışacak gibi görünüyor.

Disney+, 22 Kasım 2022’de Hulu’da gösterime giren “Welcome to Chippendales” adlı dizinin İngiltere prömiyeri için Piccadilly Circus’ta yer alan 3 boyutlu açık hava reklam panosunda eğlenceli bir reklam çalışması yayınladı. Welcome to Chippendales, Los Angeles’ta sahne alan erkek striptizci dans grubu Chippendales’in kurucusu Hintli-Amerikalı Somen Banerjee’nin hikâyesinin anlatıldığı kara komedi tadında, 8 bölümlük bir mini dizi.

Ocean Outdoor imzalı reklamda, dizinin konusundan yola çıkarak dizi oyuncuları Deepscreen tekniğiyle 3 boyutlu olarak canlandırıldı. Dizinin oyuncuları Kevin Mylrea, Quentin Plair ve Mikey Graceffa’nın yer aldığı anamorfik sekansta üstsüz erkek striptizcilerin dans performansları canlandırıldı. 3 boyutlu anamorfik reklam çalışmasını ve Welcome to Chippendales dizisinin fragmanını aşağıdaki videolardan izleyebilirsiniz.

Reklam çalışması Piccadilly Circus dışında Westfield London, Westfield Stratford City, Manchester, Birmingham, Nottingham, Liverpool, Norwich, Glasgow’da ve ilk kez Canary Wharf London’da 3 boyutlu olarak geniş formatlı açık hava reklam panolarında yer alıyor. Bunun yanı sıra Publicis Imagine tarafından hazırlanan kampanya kapsamında dizinin tanıtımları 22 Ocak’a kadar üç hafta boyunca açık hava, sosyal medya, dijital, radyo ve televizyonda devam edecek.

 

Görseller: lbbonline, Youtube