Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Danimarkalı Tasarımcılardan Şehir Yaşamı için Geliştirilen Elektrikli Bisiklet: OKO

Danimarkalı Tasarımcılardan Şehir Yaşamı için Geliştirilen Elektrikli Bisiklet: OKO

Kopenhag'lı Biomega tarafından geliştirilen OKO, şehrin temposuna ve şık yaşamına uyum sağlayan bir tasarım sunuyor.

Kopenhag’lı Biomega tarafından geliştirilen tüy siklet elektrikli bisiklet OKO, Danimarkalı süper tasarım grubu KiBiSi’nin çatısı altında geliştirilmiş. Her bir hecesi Danimarka’nın önemli ve ödüllü tasarım stüdyolarına referans olan KiBiSi içinde, (Ki) kilo Design , (Bi) BIG Architecture ve (Si) Skibsted Ideation yer alıyor.

Şehir içinde bisikletle ulaşım en zor yönlerinden birisi, terlemek. Özellikle kurumsal yaşam içinde bisiklet kullanıyorsanız sabah işe giderken hele ki yaz aylarında terlemeden iki nokta arasında ulaşım sağlamak büyük meziyet istiyor. OKO, bu noktada alternatif bir çözüm geliştirerek pedal çevirdiğiniz kadar dinlenebileceğiniz bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. Terlemeyi bir kenara kaldıran, elektrik destekli motoruyla yokuşları ve uzun mesafeleri çekilebilir kılıyor. 2.500 Watt gücündeki motoru ve iki şarj arasında 40 kilometre yol yapabiliyor.

Hafifletilmiş karbon iskeleti, entegre çamurluğu, alüminyum elcekleriyle sıradan bir elektrikli bisikletlere göre çok daha hafif bir portre çiziyor. Toplam ağırlığı 18 kilo olan OKO, elektrikli bisikletlerin genel ağırlığına oranlandığında büyük fark yaratıyor.

Tüm elektrik aksamı üst boru içine konumlandırılan OKO, kullanıcısına da bu konumundan ötürü geleneksel bisiklet kullanıyormuş hissi yaratıyor. Tasarımın sunduğu kişiselleştirme seçenekleri arasında 3 farklı çamurluk boyu ile 8 ve 11 olmak üzere iki farklı vites opsiyonu bulunuyor. Ürünün siparişleri ise Biomega‘nın internet sitesi üzerinden gerçekleştirilebiliyor.

Görsel: Kilo Design, Biomega

REKLAM