Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Her Bisikleti Elektrikli Bisiklete Dönüştürebilen Portatif Motor

Her Bisikleti Elektrikli Bisiklete Dönüştürebilen Portatif Motor

Semcon, normal bir bisikleti elektrikli bisiklete dönüştüren akıllı elektrik motoru geliştirdi.

Yeniden şarj edilebilen, herhangi bir bisiklete klips yardımıyla kolayca takılabilen ve 150 watt ekstra güç üreterek kısa yolculuklarda yardımcınız olacak bir motor, geleceğin makul fiyatlı, kullanışlı elektrikli bisikletleri çağına giriş için atılan bir adım olabilir.

İsveçli mühendislik firması Semcon tarafından geliştirilen ve henüz bir ismi olmayan “akıllı bisiklet motoru” şeklinde ifade edebileceğimiz bu kullanışlı motor ile bisiklet sürücüleri hızlarına saatte 4 ila 15 kilometre ekleyebilecekler.

Bilgisayarlı bir adaptasyon sistemi sayesinde bazı değişiklikleri algılayıp, sürücünün pedal çevirme temposuna göre akıcı bir güç desteği sağlıyor. Henüz prototip aşamasında olsa da Semcon, bu basit ve küçük tasarımın yalnızca 900 gram ağırlıkta olacağını ve elektrikli bisiklet piyasasında devrim yapacağını düşünüyor.

Bir çok elektrikli donanım kiti 200 dolardan başlıyor. Kullanışlı bir elektrikli bisikletin fiyatı binlerce dolara ulaşıyor. Semcon’un tasarladığı elektrik motorunun fiyatının ise 100 dolar civarı olması ve gelecekteki ürün satışına göre daha aşağı çekilmesi planlanıyor.

Elektrik kitinin içinde; şarj edilebilir bir pil, minik bir bilgisayar, ön tekere temas eden ve hala tasarımı geliştirilen bir motor bulunuyor. Semcon yetkilileri, motora bağlı mini bilgisayarın takip sistemi sayesinde bisikleti çalınmalara karşı koruyacağını ve tamamen geliştirilmesinin ardından egzersiz uygulamalarıyla uyumlu çalışabileceğini söylüyor.

Görsel: Semcon

REKLAM