Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Cannes Lions’tan Sektörün Kadın Çalışanlarına Destek

Cannes Lions’un reklam sektörünün kadın çalışanları için hazırladığı See It Be It programına başvurular başladı.

Akbank ve Bigumigu Cannes Lions'dan bildiriyor.
Cannes Lions haberlerinin tümü için tıklayın..

Yaratıcılığa verdiği önemi geçtiğimiz günlerde Thank You Creativity projesiyle gösteren Cannes Lions, geçtiğimiz yıl cinsiyet ayrımını ortadan kaldıran Glass Lion ödülünden sonra şimdi de See It Be It ile sektördeki cinsiyet eşitliği için harekete geçiyor. Oldukça etkileyici bir akışa sahip olan program, kadın yaratıcıları bir araya getirmeyi ve kariyerlerine katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Eski katılımcılarına sektörde daha etkin rollerde yer alma gibi faydalar sağlayan program, sektörün öncülerine de söz vererek yeni katılımcıları için ilham verici bir hafta vadediyor. Ayrıca See It Be It adaylarının, cinsiyet eşitsizliği ile ilgili bir brief’e de hazır olmaları bekleniyor.

İletişim endüstrisi içinde çalışan, pazarlama, film, inovasyon, editoryal, tasarım, halkla ilişkiler veya ilgili disiplinlere ait metin yazarı, sanat yönetmeni, yazılımcı, tasarımcı gibi pozisyonlarda 5 – 10 yıl arası deneyime sahip kişiler 1 Nisan 2016 tarihine kadar devam eden başvuru sürecine katılabilir. Katılımcılarda aranan bir diğer şart ise daha önce Cannes Lions’a katılmamış olmak ve hangi ölçekte olursa olsun bir yarışmadan ödül kazanmış olmak.

Görsel; Youtube

REKLAM