Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Glass Lion: Cinsiyet Ayrımını Yok Eden Reklamlara Cannes Ödülü

Cannes Lions'un bu yıl cinsiyet ayrımına kafa tutan reklamları yarıştırdığı yeni kategorisi için başvurular 27 Mart'a kadar sürüyor.

Akbank ve Bigumigu Cannes Lions'dan bildiriyor.
Cannes Lions haberlerinin tümü için tıklayın..

Cinsiyet ayrımına meydan okuyan reklamların Cannes’da yarışacağı yepyeni bir kategori duyuruldu. Kategorinin çıkışıyla geçtiğimiz yılın en ön planda olan Like A Girl kampanyası ve türevleriyle yaratılan etki akıllara gelebilir. Aralarında bağ kurmanın ne kadar anlamlı olup olmadığı bir yana, Glass Lion: The Lion for Change adlı kategori reklam ve iletişim dünyasında cinsiyet temsilleri üzerine maruz kalınan önyargıları ve eşitsizlikleri yaratıcılığın gücüyle yıkmaya davet ediyor.

22 Haziran’da kısa listesi açıklanacak kategorinin kazananı ise Palais de Festivals kapsamında 23 Haziran’da belli olacak. Kategoriyle ilgili genel kuralları buradan bulabilirsiniz.

Kategori başvurularından elde edilen gelir cinsiyet ayrımını daha fazla yok etmeye teşvik eden medya ortamı yaratımı için değerlendirilecek.

LeanIn.Org iş birliğiyle söz konusu kategoriyi açan Cannes Lions, geçtiğimiz yıl da “See It Be It” programıyla reklam sektöründe çalışan yaratıcı kadınlara odaklanmıştı.

Programın detayları ise önümüzdeki haftalarda belli olacak.

Kaynak, Görsel; Like a Girl
Haber içindeki görsel; Jazarah!

REKLAM