Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Fearless Girl Tek Gecede Üç Grand Prix Kazandı [Cannes Lions 2017]

Wall Street'in sembolik heykeli Charging Bull'un karşısına yapılan gerilla heykel Fearless Girl, Cannes Lions'ın Pazartesi akşamı 5 kategorinin ödüllendirildiği gecede 3 Grand Prix kazandı.

Akbank ve Bigumigu Cannes Lions'dan bildiriyor.
Cannes Lions haberlerinin tümü için tıklayın..

8 Mart Kadınlar Günü için, Amerika Birleşik Devletleri’nin finans merkezi Wall Street’te beklenmedik bir gerilla yerleştirme yapılmış ve bugüne kadar tazeliğini koruyarak konuşulmaya devam etmişti. Fearless Girl isimli heykel, 8 Mart sabahı Wall Street’in sembolüne dönüşmüş Charging Bull heykelinin tam karşısına konmuştu. Finans danışmanlık ve yatırım şirketi State Street Global Advisors (SSGA) için McCann New York tarafından Kadınlar Günü için tasarlanan yerleştirme bir reklam kampanyası olmasıyla ve başka bir başka eserle eserin sahibinden habersiz olarak etkileşime girmesi tepki çekmişti. Fearless Girl’ün heykeltraşı eserin kaldırılmasının temsil ettiği tüm anlamını yerle bir edeceğini söylemiş, bir başka sanatçı ise Fearless Girl’e karşı bir gerilla yerleştirme yaparak hemen yanına Pissing Pug heykelini koymuştu.

Fearless Girl, şu anda New York City’nin, ABD’nin, belki de dünyanın en çok konuştuğu sanat tartışmalarından birini yarattı. Hatta birçok insan yanında poz verdi, bir sabah uyandığında Wonder Woman’ın tacıyla, bir sabah ise Lil Yatchy’nin saçlarıyla güne başladı.


Fearless Girl bu kadar ses getirdikten sonra, Cannes Lions’ın 3. gününde, resmi açılış gününde, düzenlenen ödül gecesinde 3 Grand Prix birden kazandı. Toplamda 5 kategorinin kazananlarının açıklandığı ödül gecesinde Promo Lions, Print & Publishing Lions, PR Lions, Outdoor Lions ve Glass Lions ödülleri dağıtıldı. Fearless Girl ise PR, Outdoor ve Glass kategorilerinde en kıdemli ödül olan Grand Prix kazandı.

Cannes Lions’ın Outdoor ve PR gibi geleneksel ve ilk kez 2015’te cinsiyet ayrımını ortadan kaldıran kampanyalara verilen Glass gibi yeni kategorilerinde tek gecede üçte üç yaparak büyük sükse yaptı.

Fearless Girl

Fearless Girl, Cannes Lions International Festival of Creativity'de Tek Gecede Üç Grand Prix KazandıBilgi için: http://bigumigu.com/haber/fearless-girl-tek-gecede-uc-grand-prix-kazandi-cannes-lions-2017/ Ajans: McCann New York #CannesLions2017Akbank ve Bigumigu'nun #CannesLions içeriklerini bigumigu.com/canneslions adresinden ve instagram.com/bigumigu Story paylaşımlarımızdan anlık olarak takip edebilirsiniz.

Bigumigu paylaştı: 20 Haziran 2017 Salı

Görsel: Youtube

REKLAM