Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Burger King’den En Büyük Hayranına Ufak Bir Teşekkür

Burger King’den En Büyük Hayranına Ufak Bir Teşekkür

Burger King Fransa, sene boyunca Facebook üzerinde en çok yorum yapan hayranına teşekkür etmek için tüm dükkanı hediye paketine sardı, üstüne bir de hediye kartı yerleştirdi.

Cannes Lions’da “En Yaratıcı Reklamveren” seçilen Burger King müşteriyle ilişkilerini yönetirken korkusuz davranan markalardan, insanları gıcık eder miyim, kızdırır mıyım gibi konulara çok takılmıyor. Sevenleriyle ilişkisi inişli çıkışlı, biraz aşk ilişkisine benziyor. “Eğer gerçek değilse duyguların, git, beğenme beni” diyor bazen, bazen işten çıkarılanlara hediye hamburgerler veriyor, bazen de bu haberde göreceğiniz gibi, kendini seveni göklere çıkarıyor, başının tacı ediyor.

Burger King Fransa için reklam ajansı Buzzman tarafından hazırlanan kampanya, Burger King’in en büyük hayranını ödüllendirmeyi amaçlayan bir iş. Bunun için de Facebook sayfasında en çok yorum yapan kişi bulunmuş. Kendisi Sullyvan K. adlı bir genç bir Bordeaux sakini. Başına geleceklerden habersiz, Burger King’e sene boyunca beğenisini iletmiş, yorumlarıyla sayfaya renk katmış bir hamburger aşığı.

Çam Sakızı, Çoban Armağanı

Burger King, Sully kardeşimize teşekkür etmek amacıyla ufak bir şey yapmaya karar veriyor, emeklerinin karşılığını vermek istiyor. Ve ne yapıyor? Sully’nin evinin en yakınındaki Burger King dükkanını Sullyvan’ın restoranına dönüştürüyor. Binayı devasa kurdeleli bir hediye paketi ile kaplıyor, üstüne bir de hediye kartı koyuyor: “En büyük hayranımız için… Mutlu Noeller Sullyvan!” Yetmiyor, bir dükkanın kapısının üstüne “Sullyvan’ın Evi” yazıyor.

teşekkür_burger king_buzzman_sullyvan k_fransa_bigumigu

teşekkür_burger king_buzzman_sullyvan k_fransa_bigumigu

teşekkür_burger king_buzzman_sullyvan k_fransa_bigumigu

Bunun yanı sıra dükkanın önündeki otopark alanı ile içerideki masa, menü, peçete, tepsi, Whopper kutusu gibi pek çok obje özel olarak Sully’nin ismine tasarlanmış. Yetmediyse, bir de tabii sene boyunca kiminle isterse onunla bu restorana gelip ücretsiz yemek yeme hakkı var.  Daha ne olsun?

Daha Fazla Yorum, Daha Fazla!

Kampanya tabii bir tek kişiyi ihya etmek amacıyla yapılmamış. Kampanyanın videosu şeker, Sullyvan’ın tepkileri hoş ve her şey o kadar abartılı ki, sosyal medyada dikkat çekeceği aşikar. Bunun yanı sıra Burger King bu işi, insanları daha fazla etkileşime teşvik etmek için kullanmayı planlıyor. Videonun altına en çok yorum yapan kişi bir yıllık bedava Burger King hakkı kazanacak. Öyle ki şu anda video altında 19 bin beğeni varken 243 bin yorum bulunuyor. Ki etkileşim de kampanyanın etkisini gösteriyor.

Sene boyunca coştukça coşan Burger King önümüzdeki 4 gün içinde şahane kampanyalar çıkarmazsa, öyle sanıyorum ki senenin son Burger King haberini sunmuş bulunuyoruz efendim, esen kalınız.

Künye:
Reklamveren: Burger King
Reklam Ajansı: Buzzman
Başkan/ Yönetici Yaratıcı Yönetmen: Georges Mohammed-Chérif
Genel Başkan Yardımcısı: Thomas Granger
Genel Müdür: Julien Levilain
Yaratıcı Yönetmen: Jean-Christophe Royer
Yaratıcı Ekip: Mickael Krikorian & Victor Sidoroff
Sanat Yönetmen Asistanı: Steven Daout
Müşteri İlişkileri Yönetmeni: Pierre Guengant
Müşteri İlişkileri Yöneticisi: Loïc Coelho
Müşteri Temsilcisi: Clémence Gateau
Müşteri Temsilcisi Asistanı: Antoine Boizeau
Sosyal Medya Başkanı: Julien Scaglione
Sosyal Medya Yöneticisi: Marie Le Scao, Elise Lassimoulie
Halkla İlişkiler ve İletişim: Amélie Juillet
Halkla İlişkiler ve İletişim Asistanı: Suzanne Langlais, Julie Claeyman
Hak Yönetimi: Dee Perryman
TV Yapım Sorumlusu: Vanessa Barbel
TV Yapım: Assya Mediouni
Yapım Asistanı: May Pham
Motion Tasarım: Théo Berdrin
Dekorasyon: Borderline
Yapım: Full Dawa
Ses Yapım: Comptoir du son (VO FR) / THE (VO US)
Yönetmen: Jeremy Frey
Yapımcı: Alexandre Bonaldi
Post Prodüksiyon: Mathilde Nury
Post Prodüksiyon Şirketi: DLP Paris

Görsel: YouTube