Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı
Bugüne hazır mısın? #1: Uzaktan Çalışma ve Yeni İş Hayatı

Bugüne hazır mısın? #1: Uzaktan Çalışma ve Yeni İş Hayatı

Akbank'ın "Bugüne hazır mısın?" isimli podcast serisinde iş hayatında sık sık duymaya başladığımız yeni kavramların ve konseptlerin nasıl uygulandığını inceliyor ve konunun detaylarını bir Akbank’lı ile konuşuyoruz.

Akbank’ın “Bugüne hazır mısın?” isimli podcast serisinde iş hayatına yön veren en taze fikir ve kavramları ele alıyoruz. Yalçın Pembecioğlu bu taze fikir ve kavramları öncesinde açıklıyor ve anlattığı bu fikir ya da kavram, iş hayatında bugün nasıl uygulanıyor öğrenmek için sohbeti bir Akbank’lıyla sürdürüyor. Bu sayede dinleyiciler konunun detaylarını ve iş hayatındaki uygulanma şeklini uzmanından dinleme fırsatı yakalıyor.

Özellikle beyaz yakalı çalışanlar olmak üzere iş dünyasındaki son trendleri öğrenme konusunda hevesli her alandan insanın ilgisini çeken konuların yer aldığı seride sık sık duymaya başladığımız kavramlar hayattan örneklerle açıklanıyor. “Bugüne hazır mısın?” serisi ile birlikte dinleyicilerin öncelikle bilgi alması ve ardından bu öğrendikleri bilgileri kendi iş yaşamlarında kullanması için ilham verecek fikirler vermesi hedefleniyor.

Kayhan Yavaş esnek çalışma düzeninin sunduğu avantajlara değiniyor

Bu kapsamda gerçekleştirilen ilk yayında pandemiyle birlikte çalışma hayatının bir parçası haline gelen uzaktan çalışma düzeni ve bu sistemin getirdiği yenilikler konuşuldu. Akbank İnsan Kaynakları Organizasyonel Gelişim Bölüm Başkanı Kayhan Yavaş’ın konuk olduğu programda esnek çalışma düzeninin sunduğu avantajlar, bu avantajların şirketler ve çalışanlar üzerindeki etkilerine değinildi.

Giderek dijitalleşen dünyadaki çalışma düzeninde işlerin belirli bir fiziksel mekan üzerinden yapılması gerekliliği fikri de değişime uğruyor. Pandemi ile birlikte bir anda iş hayatının merkezine yerleşen esnek çalışma modelleri şirketler ve çalışanlar için yeni fırsatlar ortaya çıkarıyor. Uzaktan, hibrit (bazen uzaktan, bazen ofisten) ve ofisten çalışmanın sunduğu avantajlar yeni fırsatların önünü açıyor.

Bu çalışma biçiminin, yeni normalde sıkça karşımıza çıkacağına vurgu yapan Kayhan Yavaş da yeni dönemde çalışanları bu değişikliklere hazırlanması için ne gibi bir yol izleyebilecekleri konusunda tavsiyelerde bulunuyor. Akbank’ın esnek çalışma koşulları konusunda atmış olduğu adımları örneklerle anlatıyor.

“Bugüne hazır mısın?” serimizdeki tüm bölümlere Spotify, Apple Podcasts ve Google Podcasts üzerinden ulaşabilirsiniz.

Görsel: Akbank