Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı
Boyadığın Yer Lambaya Dönüşsün

Boyadığın Yer Lambaya Dönüşsün

Lamba yapım seti Electric Paint Lamp Kit; bir parça kağıt, iletken boya ve bir aydınlatma kartı ile kullanıcıya kendi lambasını 3 basit adımda tasarlama imkanı tanıyor.

Bir parça kağıdı, elektrik iletebilen boya ve bir aydınlatma kartı ile dokunmaya duyarlı bir lambaya dönüştürmek mümkün! Kickstarter‘da fonlanmakta olan Electric Paint Lamp Kit (elektrik boyası lamba kiti), kullanıcılarına bu imkanı sunuyor.

Boya, fişe tak, çalıştır!

Elektrik boyası lamba kiti ile kullanıcının bir kağıdı lambaya dönüştürmek için 3 basit adımı yerine getirmesi yeterli; boya, fişe tak, çalıştır! Seti kullanarak 3 ayrı türde lamba yapmak mümkün. Üstelik herhangi bir araca, yazılım bilgisine ve özel bir yeteneğe sahip olmaya gerek yok. Kendi lambasını veya hediye edeceği lambayı kendisi tasarlamak isteyenler için inanılmaz keyifli bir set.

Electric Paint (iletken boya) nedir?

Electric Paint, elektriksel olarak iletken olan bir boya türü. Bu toksik olmayan, su bazlı boyayla  düğmeleri, devreleri boyayabilir veya kağıt, plastik ve tekstil gibi malzemeler için iletken bir yapıştırıcı olarak kullanabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse; boya LED ampülleri yakmak için akım taşıyabiliyor veya elektrik boyası lambası kitindeki açma kapama düğmelerinde olduğu gibi sensör işlevi görecek şekilde kullanılabiliyor.

Açma kapama düğmelerini boyamak

Lambanızı kontrol etmek için boyayarak dokunmaya duyarlı siyah düğmeler yaratmanız gerekiyor. Bu düğmeleri yaratmak için kitin içinde bulunan örneklerden faydalanabilirsiniz veya tamamen kendi yaratıcılığınız doğrultusunda düğmeler yaratabilirsiniz. Ancak anladığım kadarıyla bu düğmelerin şeklinin, elinizle lambayı açıp kapamak için yapacağınız kontrol jestlerine uygun olması gerekiyor.

Touch (dokunma), Dimmer (kısma) ve Proximity (yakınlık) şeklinde sıralanan 3 lamba türü de elektrik boyasının ve Light Up Board’un (aydınlatma kartı) farklı yeteneklerini ortaya koyuyor.

Aydınlatma kartını güç kaynağına bağlamak ve lambayı çalıştırmak

Kontrol düğmelerinin boyası kuruduktan sonra, Light Up Board’u (aydınlatma kartı) tıpkı iki yapboz parçasını birleştirir gibi basit bir şekilde kitin içinden çıkan kağıt şablonun içine yerleştiriyorsunuz. Bu kartın kenarında bulunan USB girişe Mikro USB kablosunu takıyorsunuz ve dizüstü bilgisayar, telefon şarjı veya harici bir güç kaynağından  güç almasını sağlıyorsunuz. Böylece kartta bulunan 6 adet LED ampül çalışma masanızı aydınlatmaya hazır hale geliyor. Böylece; evde, ofiste ya da atölyede rahatlıkla kullanabileceğiniz sade bir lambanız oluyor.

İşin içine yaratıcılığınızı katabilirsiniz

Lambanız kağıttan yapıldığı için onu dilediğiniz kadar özelleştirebilmeniz mümkün. İster renkli kağıtlarla ister boyayarak lambanızı eşsiz kılabilirsiniz. Özellikle de Silhouette Cameo (kağıt, keçe vb materyalleri kesebilen bir makine) benzeri bir kesme makineniz varsa daha zengin materyalle hızlı bir şekilde lambanızı süslemeniz mümkün.

Görsel: Kickstarter