Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Bisikletçiler İçin Minimalist Navigasyon Cihazı: BeeLine

Bisikletçiler İçin Minimalist Navigasyon Cihazı: BeeLine

Bisikletlerin temel ihtiyaçlarından birine e-kağıt ile gelen sade çözüm.

Bisiklet gibi modern şehirlerin gözde ulaşım araçlarında her şey oldukça güzel ve sorunsuz işlese de detaylar arasında sorunlar çıkabiliyor. Bisikletçilerin yaşadığı temel handikap ise yol tarifi ve navigasyon. Araç kullanımı için tüm uzuvların aktif kullanımı gerekiyorken akıllı telefondan haritayı kontrol etmek için durmak gerekiyor. Telefon yerine birisine sorduğunuzda da “İlk sağ, sonra sol, oradan ikinci sağ, yolu bitir kime sorsan gösterir.” gibi matematik problemi tadındaki tarifleri akılda tutmak da oldukça zor oluyor.

Kickstarter üzerinde fonlanan BeeLine isimli navigasyon cihazı ise hem minimalist hem de şık bir çözüm sunuyor. Bisiklet direksiyonu üzerinde herhangi bir noktaya asılabilen BeeLine, mobil uygulama yardımıyla haritalama ve yol tarifi yapıyor. “Sol, sağ, sol” gibi yönergelerden ziyade mesafe bilgisiyle birlikte daha az detayı düşünerek endişelendiğiniz yolculuklar sunuyor. Rotanızı ise dinamik olarak hazırladığı için sizi gitmek istediğiniz yolda hedefinize ulaştırıp istemediğiniz yollara girmeme özgürlüğü sunuyor.

Tamamen dolu bir pil ile bir ay kullanılabilen BeeLine; hız, gidilen ve kalan mesafe gibi metrikleri de ekranına yansıtabiliyor. Kampanyanın Kickstarter sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Görsel; BeeLine