Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Bisikletle Gideceğiniz Rotayı Size Bırakan Navigasyon Cihazı: HAIZE

Bisikletle Gideceğiniz Rotayı Size Bırakan Navigasyon Cihazı: HAIZE

Onomo tarafından geliştirilen HAIZE, bisikletler için geliştirilmiş minimalist ve işlevsel bir navigasyon cihazı.

Bisiklet kullanmanın en büyük avantajları; doğayı kirletmemek ve sağlıklı bir yaşam biçimine sahip olmak. Şehir içinde bisiklet kullanmanın en büyük zorluğu ise gidilecek yolu bilmek veya rotayı eksiksiz takip edebilmek. Her araç gibi bisiklet kullanırken de telefona bakmak büyük bir tehlikeyken, kulaklıkla yol tarifi almak da bir duyumuzu zor durumda bıraktığı için ideal çözümü sunmuyor.

Bisiklet üzerine eklenen minik bir cihaz olan HAIZE, sizi gitmek istediğiniz noktaya en kullanışlı şekilde ulaştırıyor. Pusula ve navigasyon olmak üzere iki farklı modu bulunan HAIZE’de isterseniz sadece varış noktanızı seçerek kendi rotanızı içinizden geldiği gibi çizebiliyorsunuz isterseniz de ana yollar kullanarak tamamen yol asistanı gibi çalışmasını sağlayabiliyorsunuz.

Kickstarter’da fonlanarak gerçeğe dönüşen ve Onomo tarafından geliştirilen HAIZE, minik tasarımı sayesinde bisiklet üzerinde fazlalık hissi yaratmıyor ve dilediğiniz an bisikletten çıkarıp cebe atılabiliyor. Lastikli tasarımından faydalanarak dilerseniz bisikletten uzak doğa yürüyüşlerinde de bir akıllı saat gibi bileğinizde taşıyabiliyorsunuz.

Görsel: HAIZE

REKLAM