Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Bigumigu ve ATÖLYE Sunar: Evdeki Yaratıcılar – Esra Gülmen

Bigumigu ve ATÖLYE Sunar: Evdeki Yaratıcılar – Esra Gülmen

Instagram canlı yayını üzerinden gerçekleşen Evdeki Yaratıcılar serisinin dördüncü konuğu sanatçı ve tasarımcı Esra Gülmen olacak.

Bigumigu olarak içimizdeki keşfetme ve paylaşma arzumuzu 2018’de fiziksel bir alana taşıdık. 2018 yılının Ocak ayından bu yana Yeni Yaratıcılar etkinliği ile her ay özgün, yaratıcı ve ufuk açıcı çalışmalar yapan sanatçıları ağırlıyoruz. Ancak COVID-19 zamanı bir araya gelemediğimiz için bu etkinliğimize ara verme kararı aldık. Bu süreç içerisinde Evdeki Yaratıcılar isimli yeni bir etkinliği hayata geçirdik. Bu formatımızda sanatçılar ve yaratıcılar ile Instagram canlı yayınları gerçekleştiriyoruz.

Geçtiğimiz Evdeki Yaratıcılar canlı yayınlarında Atıl Aggündüz, Didem Kendik ve Sinan Tuncay konuğumuz oldu. Konuklarımızla evde geçirdikleri zaman boyunca neler yaptıklarını konuşma fırsatı yakaladık. Serinin dördüncü konuğu ise sanatçı ve tasarımcı Esra Gülmen olacak. 1986 doğumlu olan Esra şu anda Berlin’de yaşıyor. Yurt dışında yerleşen genç Türklerin yeni hayatlarını anlatan yazı dizimizde Esra Gülmen’de yer vermiştik. Berlin’e geçiş sürecini kendisinden dinlemiştik.

Evdeki Yaratıcılar serisinin dördüncü programı 3 Haziran’da

Türkiye’deki akademistenlik hayatından sonra Almanya’ya taşınan Esra önce Ogilvy Frankfurt’ta sanat yönetmeni ve tasarımcı olarak çalıştı. Daha sonra Ogilvy Amsterdam’a geçti. Şu anda Berlin’de Heimat’ta Tasarım Direktörü pozisyonunda bulunuyor.

Esra Gülmen sanat pratiğini kendi kendine terapi olarak yorumluyor. Eserlerinde insan psikolojisini ve günlük mücadeleleri irdeliyor. Cannes Lions, D&AD, One Show gibi birçok uluslararası ödül kazanan Esra üst üste dört kez Lürzer’s Archive Magazine’de Dünya Çapında 200 En İyi İllüstratör arasına seçildi. Ayrıca Amsterdam, Hamburg ve Berlin’de üç kişisel sergi açtı

Bigumigu ve ATÖLYE Instagram hesaplarından canlı yayın

3 Haziran Çarşamba günü saat 20:00’de Bigumigu’nun eş-kurucusu ve yayın yönetmeni Yalçın Pembecioğlu ile Esra Gülmen canlı yayında bir araya gelecek. Esra Gülmen’in salgın sürecinde uğraştığı işler ve karantina zamanı ev ortamında üretim süreci gibi konular üzerine bir sohbet gerçekleşecek. Instagram canlı yayını üzerinden gerçekleşecek olan etkinliği Bigumigu ve ATÖLYE sayfalarından takip edebilirsiniz.

View this post on Instagram

I am not good enough vol2 #esrasmoleskine

A post shared by Esra Gülmen (@esra_gulmen) on

Görsel: ATÖLYE