Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Ben Giderim O Gider Yanımda Vın Vın Eder

Ben Giderim O Gider Yanımda Vın Vın Eder

90FUN markası tarafından geliştirilen ve CES 2018'de tanıtılan Puppy1 isimli bavul sizi yol boyunca takip ediyor ve eller serbest bir bavul taşıma deneyimi sağlıyor.

Çanta taşımak bazen bir külfet. Hele seferiyseniz ve bavulunuz varsa bu daha da zorlaştırıyor her şeyi. İnsan seyahat ederken elleri kolları hep dolu oluyor bu yüzden. Jetgilleri izlediğimiz günlerden beri bizler de bizi takip eden ve hayatımızı kolaylaştıran teknolojileri hayal ediyoruz. Henüz orada izlediğimiz gibi teknolojilerimiz yok, bir bantın üstünde ilerleyerek hazırlanmıyoruz. Ama yine de teknolojimiz bazı şeylere el veriyor. Mesela yanınızda sizi yol boyunca takip eden bavullar olabiliyor artık.

90FUN tarafından geliştirilen Puppy1 isimli bavul kendi kendine dengesini kurabilen ve otomatik takip sistemi olan bir bavul. Puppy1, Segway tarafından uygulanan teknolojinin benzerini kullanıyor. Patentli olan teknoloji kullanıcıya eller serbest, otomatik bir deneyim ve kullanışlı bir bagaj arkadaşlığı sağlıyor.

Adeta Ürün Değil Arkadaşınız

Puppy1’ın kişiye özel takip çipi var. Bu çipin sahip olduğu hassas konumlandırma sistemiyle otomatik takip modunu uzaktan kumanda kullanarak kolayca ayarlayabiliyorsunuz. Ayrıca uzaktan kumandayla kolayca Puppy1’ı yönlendirip her yere götürebiliyor ve çağırabiliyorsunuz. Ayrıca takip sisteminin yanı sıra kompakt görünen bavulun ön yüzünde parmak izi tarayıcısı var. Tekerlekler ve ön bölme TRON filminde hissettiren bir mavi LED tonuyla vurgulanırken, kasaya da bu ürünü gerçekten pop yapan çeşitli desenler eklenmiş. Puppy1 ürünü Mi ekosisteminin de bir parçası. Hatta 90FUN, Mi’nin ABD’deki ekosisteminin en heyecan verici üyelerinden birisi.

90FUN, hafif ve prestijli bir seyahat ruhu oluşturmak ve paylaşmak için kurulmuş bir marka. Marka, çağdaş yaşam biçiminden esinlenerek; canlılık, kalite ve güzellik dolu bir yaşam tarzı geliştirmeyi amaçlıyor. Bu sene CES’de de ürünü katılımcılar canlı bir şekilde görebilecekler. Şimdiye kadar takip sistemi üzerinden birçok konsept tanıtıldı internette bize; Hop ve COWAROBOT R1 ilk aklımıza gelenler. Bakalım bu sene CES’te Puppy1 ne kadar ilgi görecek?

 

Görsel: 90FUN, Youtube