Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Bazı Lekeler Çıkmadan Güzel

Bazı Lekeler Çıkmadan Güzel

Deterjan markası ABC’nin, diğer tüm deterjan markalarının aksine, bazı lekelerin çıkmadan güzel olduğunu iddia ettiği filmi yayında.

Lekeler öyle değişik desenler ki kimisi utanırken kimisi yeni dünyalar görebilir. Aslında hayatın kendisi lekelerden oluşuyor bana göre. Yaptıklarımız, yapacaklarımız, yaşadıklarımız, renkler, gördüklerimiz, duyduklarımız. Hepsinin bir değeri var. Tabii bu değer bizim onlara yüklediğimiz anlamlarla negatif ya da pozitif oluyor. Kimisi bunlara kötü manalar yükler ve o lekeleri kara olarak taşır ya da yaşar. Kimisi de kucaklar onları o lekeleri en güzel renklerde yaşar. Deterjan markası ABC’nin de diğer tüm deterjan markalarının aksine, bazı lekelerin çıkmadan güzel olduğunu iddia ettiği filmi yayında.

Reklam filmi doğum lekelerinin saklanmaması gereken güzellikler, farklılıklar olduğunu anlatıyor. Toplum içerisindeki estetik yargıların, birçok insanın ve ağırlıklı olarak kadınların kendilerini gerçekleştirme yolculuklarında önlerinde duran gereksiz bir engel olmaya devam etmesini eleştiriyor.

Tanıştırayım, Doğum Lekem

Buradan hareketle, doğum lekesi, çil gibi doğuştan gelen vücut lekelerinin aslında saklanılması, utanılması gereken bir şey olmadığına, aksine bu lekelerin kişinin doğal güzelliğinin bir parçası olarak kabul edilmesi gerekliliğine dikkat çekiyor markanın yeni reklam filmi.

Film; kendisini gerçekleştirme yolculuğuna kısaca tanıklık ettiğimiz bir kadının, bizi doğum lekesi ile tanıştırmasıyla başlıyor. Kadının, lekesiyle yüzleşip, aslında o lekenin kendisinin doğuştan gelen bir parçası olduğunu kabullenmesiyle devam ediyor. Herkeslerden saklayarak büyüdüğü lekesini günün birinde saklamaktansa onu kucaklıyor kadın karakter.

Film kısa ve öz bir anlatıya sahip. Mesajını dijital mecralarda vermek adına temasını hızlı bir şekilde giriş, gelişme ve sonuca yediriyor. Concept imzasını taşıyan filmin yönetmen koltuğunda ise Kala Film’den Burak Günaydın oturuyor. Film 7 farklı mekanda çekilmiş. Filmin yapımındaysa 50 kişilik bir ekibin emeği bulunmuş.

Künye:

Reklam Veren: ABC Deterjan
Reklam Veren Yetkilileri:  Deniz Özyer, Banu Saraç, Kübra
Sevinç
Reklam Ajansı: Concept
Kreatif Direktör: Kerem Özkut
Yaratıcı Grup Başkanı: Sedat Dündar, Umut Dizdar
Yaratıcı Ekip: Çarman Çifter, Görkem Can uygun
Marka Direktörü: Berna Aşkın
Marka Ekibi: Sevdam Kocaoğlu, Serap Balaban
Stratejik Planlama: Tuğay Güven, İpek Kardeşler
Ajans Prodüktörü: Mert Turan, Hilal Kınalıada, Canan Polat
Prodüksiyon şirketi: Kala Film
Yönetmen: Burak Günaydın
Görüntü Yönetmeni: Soykut Turan

Görsel: Vimeo