Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Yemek Paylaşarak Arkadaş Olan İki Çocuğun Hikayesi

Yemek Paylaşarak Arkadaş Olan İki Çocuğun Hikayesi

IGA, okulda paylaştıkları yemeklerle dostluklarını pekiştiren iki arkadaşın konu olduğu Noel kampanyasıyla yemek yardım kuruluşuna destek oluyor.

Çocukluk arkadaşları ile yaşanan anıların kendine has bir duygusu vardır. Temellerini temiz kalpliliğe atan bu dostluklar aradan zaman geçse de mesafeler uzak olsa da devam eder. Beraber oynanan oyunlar, paylaşılan eşyalar olur. Hele bir de aynı okuldaysa bu arkadaş günün neredeyse tamamını onunla beraber geçer. Perakende satış hizmetleri sunan IGA için hazırlanan reklam filmi de okuldaki bir öğle yemeği sırasında tanışan ve dostluklarını gün geçtikte sağlamlaştıran iki küçük çocuğun hikayesini anlatıyor.

Öğle yemeklerini paylaşarak dostluklarını büyüten arkadaşlar

Sid Lee tarafından hazırlanan animasyon filmi “Inseparables” arkadaşlığın güzelliğini, ayrılmanın hüznünü paylaşıyor. Öğle yemeği sırasında beslenme çantalarında bulunan yemeği paylaşan Anto and Maxime isimli iki çocuk bu paylaşım ile birlikte aralarındaki buzu kırıyor ve gün geçtikçe yakınlaşıyorlar. Her öğlen yemeğinde samimiyeti ilerleten ikili artık birbirlerinin iznini beklemeden yemeklerini paylaşır hale geliyor. Sırt sırta veren iki kafadar kar yağmur dinlemeden öğlen yemeklerini paylaşmaya devam ediyor. Birlikte geçirdiği mutlu vakitler insana kendi kurmuş olduğu dostlukları hatırlatıyor. Ancak hayat her zaman olduğu gibi yine oyununu oynuyor ve Maxime’in ailesi taşınmak zorunda kalıyor. Anto, Maxime gittikten sonra beslenme çantasındaki yemekleri tek başına yemek durumunda kalıyor. Arkadaşından ayrılmanın hüznünü yaşayan Anto evlerine hediye bırakmak için gece gizlice eve giren Noel Baba’yı görünce beslenme çantasını arkadaşına ulaştırması için ona veriyor. Ertesi sabah uyandığında hediyelerin arasında Anto’nun beslenme çantasını gören Maxime tatlı bir gülümseme ile arkadaşını anıyor.

IGA kampanya ile birlikte yemek yardım kuruluşuna destek veriyor

Sid Lee metin yazarı Alexis Caron-Côt iki yemek sever arasındaki küçük bir sevgi hikayesi yarattıklarını ve Noel’de diğer insanlara ilham vermek için çocukluk zamanlarındaki merakı ve açık sözlülüğü kullandıklarını söylüyor. Yaklaşık 40 sanatçının çalıştığı reklam filmi Jean-Jacques Goldman tarafından seslendirilen “J’irai ou tu iras” parçasının enstrümantal haline oldukça benzeyen bir şarkı ile destekleniyor.

Paylaşmanın önemi ve samimi dostluğun güzelliklerini anlatan Noel kampanyası arkadaşlardan uzak kalınsa bile paylaşmanın devam edebileceğini ve dostlukların sürebileceğini gösteriyor. Noel kampanyası ayrıca La Tablée des Chefs adlı yemek yardım kuruluşunun da fayda sağlıyor. IGA video sosyal medyada her paylaşıldığında organizasyona 1 dolar bağışta bulunuyor.

Künye

Müşteri: IGA
Ajans: Sid Lee, Kanada
İdari Yaratıcı Yönetmen: Alex Bernier
Yaratıcı Yönetmen: Julie Desrochers
Yaratıcılar: Alexandre Béland, Alexis Caron-Côté
Hizmet Hesabı Müdürü: Geneviève Boulanger
Hesap Yöneticisi: Brian Feeny
Hizmet Hesabı Lideri: Judith Dupuis
Prodüksiyon Şirketi: Mathematic
Yönetmen: Bertrand Bey
Strateji: Manuel Gobeille-Leblanc
Sosyal Medya: Odile Archambault, Lea Monaco, Laurent Tremblay
Medya: Carat
Production Sid Lee: Carolyne Goyette
Ses: Circonflex – Paul-Étienne Côté
Müzik: Dominic Cabana, Olivier Girard
Şarkı: Jean-Jacques Goldman: Manuel Gobeille-Leblanc

Görsel: Youtube