Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı
Sürekli Hata Veren Ofis

Sürekli Hata Veren Ofis

Webflow, internet sitesi tasarım ve geliştirilme sürecinde yaşanabilecek aksaklıkların ne kadar sinir bozucu olabileceğini gerçek hayattan örneklerle aktarıyor.

İnternet altyapı sağlayıcısı Chorus, yavaş internetin yarattığı sorunları gerçek hayata uyarlayarak hızlı ve kesintisiz internete sahip olmadığımızda ne gibi sorunların yaşanabileceğini günlük hayattan örneklerin yer aldığı reklam filmiyle eğlenceli bir şekilde aktarmıştı. İnternet site tasarımları için kodsuz geliştirme seçeneği sunan platform Webflow da tasarım sürecini nasıl kolaylaştırdığını Chorus gibi hayattan örnekler vererek gösteriyor.

Sebepsiz yere çalışmayı durduran veya işlevsiz hale gelen eşyalar

Where the Buffalo Roam (WTBR) prodüksiyon şirketi tarafından hazırlanan If Life Were Web Design başlıklı reklam filminin yönetmenliğini Brian L. Perkins gerçekleştiriyor. Kötü yazılımın en basit işlemlerin bile yapılmasını zorlaştırdığını göstermek isteyen Webflow, mizah unsurlarını kullandığı filmi ile internet sitesi tasarımında neleri kolaylaştırdığını anlatıyor.

Kapıyı açıp ofise girmek, bir fincan kahve almak veya öğle arasında atıştırmalık öğünü hazırlamak ne kadar zor olabilir? En basit işlerin bile açıklanamaz şekilde karmaşıklaşması içgörüsünden yola çıkan Webflow, işlevsiz ofis ortamını modası geçmiş eski tarz yazılımlara benzetiyor. Bir web tasarım sürecinde tanıdık gelecek tüm aksaklıklar gerçek dünyadaki olaylarla tasavvur ediliyor. Rastgele belirlenen arızalar, görüntü kayıpları, aniden çıkan hatalar tasarım sürecinde olduğu gibi gerçek hayatta da sinir bozucu bir hal alıyor.

Webflow, tasarımcılar için kolaylıklar sunmasının yanı sıra daha önceden web sitesi tasarımı yapmamış veya çok az bilgisi olan kişiler için de kolay kullanım imkanı sunuyor. Böylece insanların kod kullanmadan rahatlıkla tasarım sürecini atlatabileceğini vurguluyor.

Künye

Müşteri: Webflow
Pazarlama Başkan Yardımcısı: Ashley Brucker-Stepien
Prodüksiyon Şirketi: WTBR / Oakland, CA
Yönetmen: Brian L. Perkins
Yapımcı: Tim Pries, Emma Jubinski
Tasarım: Tuesday McGowan
Animasyon: Jake Pryor
Düzenleme: Jonathan Flookes
VFX: WTBR
Renklendirme: MFD
Müzik: APM
Ses: Blake Aaron Henderson

Görsel: Vimeo