Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Subway’den Dünyanın En Küçük Sandviçi

Subway’den Dünyanın En Küçük Sandviçi

Subway, yeni Teriyaki Steak sandviçi ve onun bitki bazlı alternatifini minyatür sanatçısı Nadia Michaux tarafından tasarlanan dünyanın en küçük Subway sandviçi ile tanıttı.

Minyatür sanatçısı Nadia Michaux, Subway’in yeni Teriyaki Steak sandviçi ve onun bitki bazlı alternatifinin lansmanı için ortalama bir Subway sandviçinden 12 kat daha küçük bir Subway sandviçi tasarladı. Subway’in tüm sandviçleri gibi minyatür sandviç de el yapımı ancak bu özel sipariş kilden üretildi.

Littlest Sweet Shop Instagram hesabıyla tanınan ve çalışmalarında genellikle Japon kültürü ve Kawaii minyatürlerine olan tutkusunu minyatür sanatçısı Michaux, bir inçten (2,54 cm) daha küçük olan sandviçi Subway’in lansmanını yaptığı yeni ürünü Teriyaki Steak’in birebir kopyası olarak tasarladı. Biftek dilimlerinden kırmızı soğana, biberden ekmeğe, peçetesinden kese kağıdına minik formdaki tüm malzemeler, kademeli renklerde kil tabakaları oluşturan “Skinner Blend” adlı metot kullanılarak üretildi. Tahta dübeller etrafında şekillendirilen kil, ardından keskin bir jiletle dilimlendi.

Çalışmalarında Japon kültürü ve Kawaii minyatürlerine olan tutkusunu yansıtan Michaux, “Başlangıçta bu projenin ne kadar zorlayıcı olacağını fark etmemiştim. Sanırım bu şimdiye kadar en fazla zorlandığım çalışmaydı.” sözleriyle dünyanın en küçük sandviçini tasarlamanın zorluğuna dikkat çekti. Kendisini en çok zorlayanın, gerçek malzemelerle mükemmel uyum sağlamak için renklerin özenli bir şekilde karıştırılması olduğunu ifade eden sanatçı, Subway sandviçiyle tasarımlarını bir üst seviyeye taşıdığını ifade ediyor. Minyatür sandviçin yanındaki minik içeceği üç boyutlu baskı ile üreten Michaux, sonucun taze ve gerçeğe yakın görünmesini sağlamak için son dokunuşları vernikle yaptı.

Görseller: Subway UK, Twitter, Instagram, Vimeo