Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Pizza Hut’ın Evlere Servis Yapan Bir Restoran Olduğunu Biliyor Muydunuz?

Pizza Hut’ın Evlere Servis Yapan Bir Restoran Olduğunu Biliyor Muydunuz?

Pizza Hut, imajını evlere servis yapan bir pizza restoranı olarak yenilediği ve neden rakiplerinden daha iyi olduğunu anlattığı bir reklam filmi yayınladı.

Mevzu bahis tüketim olunca, sıklıkla aynı sektördeki markaların birbirlerinin önüne geçmek için hazıladığı reklam kampanyalarını görüyoruz. İncelikle hazırlanan bu kampanyalar, sektörde tatlı bir hareketliliğe sebep olmanın yanı sıra; izleyenlerin gözlerinde markaların yeniden konumlanmalarına da sebep oluyor. Burger King‘in adeta McDonald’s ile dalga geçercesine müşterilerini önce kendilerine en yakın McDonald’sa gönderdiği ve onlara bu noktadan 1 sente Whopper kuponu kazandırdığı Whopper Detour kampanyasını hatırlarsınız. Bu kampanya Burger King’e hem rakibi McDonald’s’ın ayağına kadar gönderdiği müşterilerinin kendisine geri döneceğine emin olduğu imajını kazandırmış hem de Burger King uygulamasının 1 milyonun üzerinde indirilmesine sebep olmuştu. Pizza Hut da İngiltere’de yayınlanan son reklam filmi Now, That’s Delivering ile hem izleyenlerin gözünde markayı yeniden konumlandırıyor hem de rakibi Domino’s Pizza ile esprili bir yöntemle yarışıyor.

Pizza Hut Evlere Servis Yapıyor Mu?

Reklam ajansı Iris‘in hazırladığı Now That’s Delivering kampanyası Pizza Hut ile ilgili beş önemli mesaj ileterek, izleyenlerin gözünde markanın algısını yeniden yapılandırmayı amaçlıyor. Reklam filmi, zihinlerde pizza restoranı olarak yer eden Pizza Hut’ın, aynı zamanda pizza teslimatı yapan bir restoran olmasına odaklanıyor. Pizza Hut’ın bu reklam filmiyle verdiği mesajlar ise şöyle; 1. evlere servis ile restoran kalitesindeki lezzetli Pizza Hut pizzasının keyfini evinizde çıkarma özgürlüğü; 2. İngiltere’de yapılan bağımsız bir tadım testinde Pizza Hut’ın pizzalarının en iyi tada sahip pizza seçilmesi; 3. daha çok sipariş vererek daha çok bedava pizza kazandıran sadakat sistemi; 4. 5 sterline Favourites kategorisindeki pizzalardan siparişi; 5. 30 dakikada teslimat garantisi ve 10 dakikalık gecikmede, bir sonraki siparişte 10 sterlin indirim kazanılması. Bu reklam filmi stratejik bir hamle olarak Domino’s Pizza severleri hedef alarak da, 20 ve 6 saniyelik versiyonlar halinde Facebook ve Youtube’da yayınlanıyor.

Künye:

Reklamveren: Pizza Hut UK
Reklam Ajansı: Iris
Yönetmen: Fatal Farm
Genel Müdür: Neil Manhas
Pizza Hut Avrupa ve İngiltere Satış ve Pazarlama Müdürü: Beverley D’Cruz
Prodüksiyon Şirketi: Agile Films
Baş Yaratıcı Yönetmen: Shaun Mcilrath
Yaratıcı Ekip: Lou Bougue ve Rupert Thornborough
Düzenleme: Ed Cheeseman, Final Cut
Post Prodüksiyon: Electric Theatre Collective
Ses Post Prodüksiyon: Dan Beckwith, Audio Factory
Baş Planlama Müdürü: Ben Essen
Yönetim Ortakları: Ian Bradbury
Grup Marka Yöneticisi: Isabelle Taylor
Hareketli Görsellerin Baş Yapımcısı: Adam Walker

Görsel: Youtube